Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Dziecięce pomysły na rozwój miasta

2018-05-30 13:45:52 (ost. akt: 2018-05-30 13:52:03)
 II sesja samorządów uczniowskich

II sesja samorządów uczniowskich

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Festyn dla elblążan, wypożyczalnia rowerów, fit boisko, czy zajęcia dla seniorów z obsługi komputera. Między innymi takie pomysły do realizacji zgłosili uczniowie elbląskich podstawówek podczas II sesji samorządów uczniowskich, która odbyła się w środę (30.05).

Ta wyjątkowa sesja to okazja do tego, by elbląscy uczniowie mogli zaprezentować pomysły dotyczące rozwoju miasta i tego, co według nich można zrobić dla Elbląga aby stał się atrakcyjniejszy i uwzględniał potrzeby najmłodszych mieszkańców.
— Uczestnicząc w takich spotkaniach, które można potraktować jako lekcje samorządności, dowiadujemy się wiele o pracy radnych i o tym, w jaki sposób tworzą się lokalne procedury — mówi Daria Przybyszewska z SP 25, która już po raz drugi przewodniczyła sesji.

Podczas spotkania uczniowie 16 elbląskich szkół podstawowych przedstawili swoje pomysły na ulepszenie miasta. Wśród nich znalazły się m.in. projekty dotyczące modernizacji i zagospodarowanie przyszkolnego placu zabaw przy SP nr 1, realizacji projektu "Elblążanie jedzą zdrowe śniadanie" i programu "Życie jest piękne ", skierowanego do osób starszych, utworzenia fit boiska przy SP nr 15, wypożyczalni rowerów na terenie SP nr 25, wybiegu dla psów w Parku im. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, organizacji biegu pod patronatem wspomnianego wcześniej generała, zawodów sportowych "Wybieram zdrowie", czy festynu dla elblążan w Królestwie Króla Hoggo.

— A nasza szkoła przedstawi projekt, który ma na celu cykliczne spotkania z seniorami, na których młodzież z naszej szkoły będzie im przybliżać obsługę telefonu komórkowego i komputera, przede wszystkim internetu — mówi Kasia Bujalska, siódmoklasistka z SP nr 21 w Elblągu. — Telefony komórkowe można wykorzystywać w rożnych funkcjach: robić zakupy przez internet czy sprawdzić w banku stan konta. Fajnie byłoby pokazać seniorom nasz młodzieżowy świat.

Projekt przygotował wolontariat z SP nr 21 wraz z opiekunami.
— Wcześniej dwukrotnie spotkaliśmy się z mieszkańcami Domu Seniora podczas świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Śpiewaliśmy kolędy, były życzenia... To wtedy powstał pomysł na te szkolenia. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany i otrzymamy pięć laptopów, o które wnioskujemy w projekcie uchwały, to w przyszłym roku szkolnym na lekcjach informatyki będziemy chodzić do Domu Seniora i tam przemycać im nowinki technologicznego świata — dodaje Kasia.

Projekty, które młodzi radni zaakceptują na sesji zostaną potem przedstawione prezydentowi Elbląga. Być może doczekają się realizacji.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2511130 | 188.146.*.* 31 maj 2018 21:30

    http://petycja.eu/petycja-o-wpisanie-kon stytucji-ojcostwa-jako-wartosci-chronion ej/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz