Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Taneczny weekend w Elblągu. Mistrzostwa Polski i Pomosty w Światowidzie

2018-06-01 09:30:26 (ost. akt: 2018-06-01 09:32:59)

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo tanecznie. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych w Kombinacji Tańców oraz Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty.

W sobotę 2 czerwca na sali sportowo – widowiskowej w elbląskim Światowidzie będzie można podziwiać dzieci i juniorów młodszych, czyli pary w wieku 10-13 lat, które rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski FTS.

— Na chwilę obecną w kategorii dzieci jest zgłoszonych 21 par, a w kategorii juniorzy młodsi 23 pary — mówią organizatorzy. — Są to tancerze z rożnych rejonów Polski w tym m.in. Koszalina, Warszawy, Szczecina, Krakowa, Piły, Wałbrzycha, Wieliczki, Trójmiasta, Nowogardu, Bydgoszczy, Torunia.

W sobotę i niedzielę w „Światowidzie” rozegrany zostanie również Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty. W sobotę na parkiecie prezentować się będą głównie tancerze w kategoriach wiekowych 14-15 lat oraz powyżej 15 o różnym zaawansowaniu tanecznym. A w niedzielę publiczność będzie mogła obejrzeć zmagania młodziutkich początkujących tancerzy i prezentacje seniorów, czyli par powyżej 30 lat.

W oba dni zawody rozpoczną się o godz. 10. W sobotę impreza potrwa do około 20, a w niedziele do około 17.

Koszt biletów: 2 czerwiec - 25 złotych na trybuny oraz 50 złotych za miejsce przy stoliku, 3 czerwca 20 złotych (trybuny) i 40 złotych (stoliki). Bilety można nabyć w kasie CSE Światowid lub przez Internet - tutaj.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB