Roztańczony weekend w Elblągu

2018-06-04 11:42:59(ost. akt: 2018-06-04 11:46:40)
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

W miniony weekend w CSE Światowid odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Juniorów Młodszych w Kombinacji Tańców oraz Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty.
W sobotę, 2 czerwca rozegrane zostały Mistrzostwa Dzieci i Juniorów Młodszych w Kombinacji Tańców. W kategorii "dzieci" udział wzięło dwadzieścia par. Najlepszą z nich okazała się para Antoni Pacan i Anna Jarzyńska z Corte Dance Progress z Warszawy, drugie miejsce zdobyli tancerze Jan Wasilewski i Wiktoria Wojnarowska z Fala Sopot, na trzecim miejscu uplasowała się para - Michał Szymanowski i Alicji Piotrowskiej z klubu UKS Bailamos Bydgoszcz.

W kategorii "juniorzy młodsi" wystartowały 23 par, a najlepiej zaprezentowała się para Mateusz Stawowy i Sara Silva z ST Elita z Krakowa. Drugie miejsce wytańczyła para z klubu Progress Kwidzyn – Wiktor Grunt i Alina Klimek. Trzecie miejsce zdobyli Piotr Skrzypczak Alicja Antos z Amber Kołobrzeg.

W sobotę i niedzielę odbył się również Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty. Udział w zawodach wzięli tancerze z ponad 20 miast z całej Polski w tym m.in. z Kwidzyna, Bydgoszczy, Augustowa, Pruszkowa, Inowrocławia, Chojnic, Tczewa, Olecka, Olsztyna, Torunia, Iławy, Gdyni, Rumi, Gdańsk, Krakowa, Sierpca, Wieliczki, Wałbrzycha, Ostródy, Białegostoku, Ostrołęki, Łomży, Sopotu, Ełku, Warszawy, Kołobrzegu, Poznania.

Wśród zawodników było liczne grono tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, którzy wytańczyli 15 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych medali.