Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Muzyczne warsztaty dla dzieci z okazji ich święta

2018-06-05 08:56:02 (ost. akt: 2018-06-05 10:24:01)
Warsztaty muzyczne dla dzieci

Warsztaty muzyczne dla dzieci

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Po raz pierwszy w Elblągu z okazji Dnia Dziecka odbędą się dwa koncerty interaktywne, połączone z warsztatami muzycznymi. W obydwu weźmie udział łącznie około 400 elbląskich dzieci.

Koncerty sfinansował Klub Rotary Elbląg Centrum, który chcąc zorganizować dzieciom atrakcje z okazji ich święta, zaprosił artystę jazzowego Michała Sołtana. Wszystkie wolne miejsca zostały szybko zajęte. Elbląska Orkiestra Kameralna udostępniła nieodpłatnie potrzebny do przeprowadzenia warsztatów sprzęt nagłośnieniowy.

Gościem Michała Sołtana będzie trębacz, Rafał Dubicki, który na pewno zapozna dzieci z tym świetnym instrumentem.

Elbląskie warsztaty będą wyjątkowe.
— Dzieci będą z Michałem i jego gościem tworzyć utwór wokalno–instrumentalny, od pierwszej nuty poczynając, na ostatnim słowie końcowego refrenu kończąc. Do nagrań będą mogły używać głosu, oklasków - wszystkiego, co im przyjdzie do głowy. Będą przy tym miały możliwość zagrać na profesjonalnych instrumentach i sprzęcie muzycznym oraz nauczą się jak poszczególne głosy i instrumenty, nagrać na Loop Station — informuje Ilona Nowacka z Klubu Rotary Elbląg Centrum. — To pierwsze takie warsztaty w Elblągu, ale Michał Sołtan zorganizował już ich ponad 40 oraz 80 koncertów solowych m.in. w takich miejscach jak Nowy Świat Muzyki w Warszawie, Teatr Rampa w Warszawie, Akademia Muzyki Rozrywkowej w Gdyni, Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie, Dom Kultury Śródmieście w Warszawie i wielu innych.

Michał Sołtan poprowadzi z elbląskimi dziećmi warsztaty muzyczne we wtorek (5.06), a zaledwie trzy dni później, w najbliższy piątek, będziemy mieli okazję poznać przebój z najnowszej jego płyty - "Dzieje się". Będzie to miało miejsce podczas tegorocznego koncertu debiutów na festiwalu w Opolu.
[gallery=4]107909 [/gallery]

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB