Medalowe występy i nowy prezes Mlexera

2018-06-09 12:50:00(ost. akt: 2018-06-12 14:56:58)
Ryszard Grzelak - Mlexer Elbląg - Elbląski klub tenisa stołowego

Trzy medale, w tym jeden srebrny i dwa brązowe, wywalczyli pingpongiści Mlexera Elbląg Ryszard Grzelak i Wojciech Tebecio podczas mistrzostw Polski weteranów. Elbląski klub ma nowego prezesa, którym został Mirosław Kozłowski.
W miniony weekend w Iławie rozegrane zostały mistrzostwa Polski weteranów w tenisie stołowym. O medale w siedmiu kategoriach wiekowych walczyło ponad 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Po raz kolejny świetnie w tych zawodach spisali się dwaj tenisiści stołowi Mlexera Elbląg Ryszard Grzelak i Wojciech Tebecio. W kat. 40-49-latków wywalczyli trzy medale.

W grach singlowych (56 zawodników) Grzelak sięgnął po brązowy medal. W drodze na podium przeszedł prawdziwy maraton meczowy, rozgrywając aż dziesięć pojedynków. W tym decydującym okazał się lepszy od Adriana Muszewskiemu (Mysłowice), wygrywając 3:2. Tebecio w tej konkurencji został sklasyfikowany na miejscach 9-12. Tytuł mistrzowski wywalczył Mariusz Zwoliński pokonując w finale Artura Szołtyska (obaj Jastrzębie Zdrój) 3:1.
Pingpongiści Mlexera wystartowali także w grach podwójnych. Grzelak grając w parze z Krzysztofem Pińskim (Pogoń Lębork) wywalczyli tytuł wicemistrzowski, przegrywając finałowy pojedynek z Michałem Wojewódką (Grudziądz)/Dawidem Świdrem (Kwidzyn) 2:3.

Brązowy medal zdobyli Tebecio w parze z Piotrem Szurgotem (Gdańsk), którzy w decydującym spotkaniu pokonali Roberta Bociana (Lublin)/Adama Kierzońskiego (Tarnów) 3:0.
— To były rekordowe mistrzostwa pod względem liczby startujących zawodników. Stały na bardzo wysokim poziomie — ocenia Ryszard Grzelak. — W tego typu mistrzostwach startuję już od czterech lat i jeszcze nie było takiego turnieju, w którym nie wywalczyłbym medalu. Mam ich już na koncie do pory dziesięć. Na pewno to nie były moje ostatnie mistrzostwa.

W Iławie w kat. wiekowej 80 lat rywalizowało dwóch zawodników Elbląskiego Sportowego Klubu „Nestora”. Franciszek Podhorodecki zajął dziesiąte miejsce, a jego kolega klubowy Józef Pyka uplasował się na 13 pozycji.

To nie był ostatni występ tenisistów stołowych Mlexera. Już 13 czerwca Tebecio oraz Georgij Rubinstein wylatują na mistrzostwa świata weteranów w Las Vegas (USA), by tam w dniach 18-22 czerwca zmierzyć się ze światową czołówką. Tebecio wystartuje w kategorii 40-45 lat, Rubinstein w kategorii 45-50.

W miniony poniedziałek w Mlexerze wybrano nowe władze na kolejne cztery lata. Prezesem klubu został Mirosław Kozłowski, wiceprezesem Tomasz Libura, a sekretarzem Zygmunt Okulus.