środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Sportowa hala na Zatorzu już otwarta

2018-06-12 18:01:48 (ost. akt: 2018-06-13 09:16:48)
Uroczyste otwarcie hali na Zatorzu

Uroczyste otwarcie hali na Zatorzu

Autor zdjęcia: Anna Dawid

We wtorek (12.06) przy Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu otwarto nową halę sportową. Uroczystość połączono z piknikiem charytatywnym na rzecz jednej z nauczycielek, która jest chora na nowotwór

Inwestycja kosztowała 738 tys. zł. Jak mówi Kazimiera Pierzyńska-Czujwid, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, hala ułatwi i usprawni prowadzenie zajęć wychowania fizycznego, które dotychczas odbywały się w starej, niewielkiej sali.

- Dotychczasowa sala do zajęć wf nie była przystosowana do ich prowadzenia na tym etapie edukacyjnym, więc mieliśmy trudności lokalowe. Nowa hala pozwoli nam na dużo lepsze prowadzenie zajęć sportowych. Co ważne, hala jest całoroczna i wielofunkcyjna: mamy boisko do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej - mówi dyrektorka SP nr 14 w Elblągu.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podkreślił, że jest to ważna inwestycja dla Zatorza.

- Zrealizowaliśmy ją jedynie ze środków własnych miasta. Ta hala była bardzo wyczekiwana przez szkołę. Uczniowie będą teraz mieli fantastyczną bazę sportową - mówił prezydent Wróblewski.

Uroczystość otwarcia obiektu połączono z festynem charytatywnym.

- Co roku organizujemy Zatorską Majówkę, niestety w tym roku bardzo poważnie zachorowała nasza szkolna koleżanka i majówkę postanowiliśmy przekształcić w festyn charytatywny pn. "Zatorze wszystko może" - mówi Kazimiera Pierzyńska-Czujwid.

Na rzecz chorej nauczycielki SP nr 14 odbyły charytatywne licytacje, sprzedaż ciast i przekąsek, a koncerty, na które był wstęp na "bilet cegiełkę" zagrali Łukasz Gesek i Marta Gałuszewska. W pomoc charytatywną włączył się też elbląski Lazarus.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hmmm #2518321 | 188.146.*.* 13 cze 2018 10:37

    Wrobel rusz tlusty tylek na plac zabaw obok. Od 2 miesiecy Walczymy by ktos tam sprzatnal i ponapraqial sprzet. Radny Kowszynski tez bezskutecznoe walczy w tej materii.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. tatus505 #2518079 | 178.235.*.* 12 cze 2018 21:14

    Zapewne kolejny bubel zaraz zacznie się sypać jak wszystko pływalnia basen amfiteatr tylko jak widzę brzuchy naszych rządzących są trwałe bo posadka ciepła

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz