środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Elblążanin laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Ośmiu Wspaniałych

2018-06-14 10:13:51 (ost. akt: 2018-06-14 10:18:14)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Patryk Pieczarka, uczeń ZSTI w Elblągu Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu “Ośmiu Wspaniałych”. Elblążanin jest piątym wyłonionym w tym czasie Laureatem Ogólnopolskim z naszego miasta.

W dniach od 8 do 10 czerwca br. gmina Trzebiatów gościła ponad 200 młodzieżowych wolontariuszy z 29 miast z terenu Polski, którzy uczestniczyli w finale Ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’. Konkurs organizowany jest od 24 lat przez Fundację „Świat na Tak”. Przystąpiło do niego ok. 5 tys. wolontariuszy z terenu całego kraju, aby po wielu eliminacjach ogólnopolskie jury mogło wyłonić „Ośmiu Wspaniałych”.

Nasze miasto reprezentowała piątka laureatów miejskiego konkursu: Justyna Bożyk, Natalia Zielińska, Aleksandra Czerwińska, Patryk Pieczarka oraz Kacper Gwóźdź, których wyjazd, jako jedną z nagród ufundował Prezydent Witold Wróblewski.

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Patryk Pieczarka, uczeń Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu “Ośmiu Wspaniałych” 2018 r. Serdecznie gratulujemy!

Elbląg dołączył do konkursu dwadzieścia lat temu. Patryk jest piątym wyłonionym w tym czasie Laureatem Ogólnopolskim z naszego miasta.

Uroczysta Gala odbyła się 9 czerwca w Centrum Sportu w Mrzeżynie. Oprócz emocji i wrażeń związanych z uczestnictwem w gali, młodzi wolontariusze mieli okazję zwiedzić miasto Trzebiatów, uczestniczyć w spływie kajakowym, odwiedzić Ogrody Mandragory oraz uczestniczyć w wycieczce do Gosławia.
informacja nadesłana

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB