Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Biało-czerwona familiada w Krasinie [zdjęcia]

2018-06-19 09:39:42 (ost. akt: 2018-06-19 09:41:45)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

W Krasinie odbyła się kolejna edycja festynu rodzinnego pod nazwą "Biało-Czerwona Familiada – Krasin 2018".

Dotychczasowe familiady nawiązywały tematycznie do tego, co aktualnie działo się w Krasinie i okolicy, a tegoroczna nawiązywała do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na początku nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości przez sołtysa Krasina Martę Ziółek-Śmiszek. W dalszej części prezes Stowarzyszenia Niepoprawnych Optymistów Krasina podziękowała staroście elbląskiemu oraz burmistrzowi Pasłęka za objęcie patronatem Biało-Czerwonej Familiady. Następnie podziękowano za wsparcie finansowe i rzeczowe: Zarządowi Powiatu Elbląskiego, Burmistrzowi Pasłęka, Firmie Baltic Green I, BP BS z/s w Pasłęku, Spółdzielni Mleczarskiej, Snails Garden, Pośrednictwo Finansowe i Ubezpieczeniowe PERFECT Stanisław Jasina, MOSiR Pasłęk, JRG Straży Pożarnej, Policja , Sem-Ex Pasłęk, Głos Pasłęka, Dziennik Elbląski oraz Solid Security. Doceniono również pomoc lokalnej społeczności, która i tym razem nie zwiodła.

Przypomniano historię odzyskania niepodległości, znaczenie jedności począwszy od rodzin skończywszy na jednostkach samorządowych i organach władzy państwowej. Gościom wręczono biało-czerwone kotyliony.

Przybyłym rozdano białe i czerwone balony napełnione helem, które wypuszczono dla uczczenia tego wydarzenia. Parafialna Orkiestra Dęta z Zielonki Pasłęckiej wykonała dla zebranych zestaw utworów i pieśni patriotycznych. Uzupełnieniem części poświęconej rocznicy odzyskania niepodległości było puszczenie przez dzieci ,,światełek pamięci” na wodzie.

W dalszej części imprezy odbyły się występy artystyczne: zespołu Hip-Hop ,,HIPNOTIC +KIDS”, ,,CYGANEK” z Rzecznej, ,,Sasanek” z Suchacza, zespołu Iza & Staszek. Oprawę muzyczną do końca imprezy zapewnił DJ Marcel.

Dla dzieci przygotowano sporo atrakcji: pokazy straży pożarnej i policji, dmuchane zjeżdżalnie i baseny z kulkami , stoisko doświadczalno-eksperymentalne z konkursami zorganizowane przez firmę Baltic-Green I, gry i konkursy zorganizowane przez stowarzyszenie. W międzyczasie rozegrano mecz piłki siatkowej : Krasin-Wiatraki-Ślimaki kontra reszta świata, w którym wszyscy okazali się zwycięzcami, ponieważ drużyny w trakcie meczu uzupełniały składy drużyn przeciwnych swoimi zawodnikami (współpraca i jedność). Tradycyjnie zaprzyjaźnione sołectwa wystawiły swoje stoiska, w których można było zarówno skosztować przepysznych ciast i pierogów oraz potraw z grilla. Nie zabrakło stoisk z rękodziełem, słodyczami, zabawkami. O doradztwo finansowe zadbali : BP BS z/s w Pasłęku oraz Getin Bank.

Miłym wrażeniem był widok biało-czerwonych akcentów zarówno na stoiskach jak i na ubraniach przybyłych gości.

Oprawę fotograficzną zapewniła p. Barbara Nowak.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KACAPIO #2528019 | 46.118.*.* 29 cze 2018 14:06

    no znowu niudana galeria!! chyba ten fotograf podczas pracy śpi

    ! - + odpowiedz na ten komentarz