Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w poniedziałek (25.06) elbląscy radni przyjęli założenia programu Elblążanin +. W pierwszym etapie dokument ma wprowadzić m.in. ulgi w elbląskiej komunikacji miejskiej.
Program Elblążanin + (E+), który został opracowany przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, obejmuje system ulg, bonifikat i zniżek dla osób korzystających z miejskiej komunikacji, parkingów, instytucji kultury, sportu i rekreacji, placówek opiekuńczych, oświatowych czy wychowawczych. Program jest przede wszystkim skierowany do mieszkańców, którzy posiadają meldunek w Elblągu oraz osób tu uczących się i studiujących. Celem programu ma być wspieranie elbląskich rodzin, osób samotnych, seniorów, elbląskich przedsiębiorców, dzieci i młodzieży. W przyszłości dokument wprowadzi także kartę E+, która będzie swoistym dokumentem potwierdzającym zameldowanie uczestnika programu w Elblągu.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!