Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Klub Mlexer z rządową dotacją. "By motywować młodzież do uprawiania sportu"

2018-07-01 10:27:57 (ost. akt: 2018-07-01 10:33:51)
Tę pomyślną informację zawodnikom i władzom Mlexera przekazał w piątek (29.06) wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, podczas uroczystego spotkania w Elblągu

Tę pomyślną informację zawodnikom i władzom Mlexera przekazał w piątek (29.06) wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, podczas uroczystego spotkania w Elblągu

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Elbląski klub tenisa stołowego Mlexer otrzymał 10 tys. złotych z rządowego programu KLUB. Pieniądze pozwolą klubowi stworzyć atrakcyjną ofertę treningów najmłodszym zawodnikom klubu.

Elbląski klub tenisa stołowego Mlexer Elbląg otrzymał 10 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu KLUB. Tę pomyślną informację zawodnikom i władzom Mlexera przekazał w piątek (29.06) wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, podczas uroczystego spotkania w Elblągu.

— Program ten wspiera małe i średnie kluby sportowe. Pieniądze może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej trzy lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Dziesięć tysięcy złotych może otrzymać klub jednosekcyjny oraz 15 tys. zł klub wielosekcyjny. Na tegoroczną edycję programu rząd przeznaczył 40 mln zł — wyjaśnia wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Jak podkreśla Mirosław Kozłowski, prezes Mlexera Elbląg, obecnie żaden sport nie może funkcjonować bez pieniędzy.
— Niestety nie mamy bogatego sponsora, dzięki któremu możemy sobie pozwolić na skład gwarantujący nam pierwszą ligę, ale staramy się szukać innych rozwiązań i środków. Dlatego złożyliśmy wniosek do programu KLUB. Pieniądze, które otrzymaliśmy nie mogą być wydane na inny cel, niż na sportowe wsparcie młodzieży do 18 lat. Klub przeznaczy je m.in. na instruktorów oraz sprzęt sportowy — mówi Mirosław Kozłowski.

Tomasz Libura, wiceprezes Mlexera i jednocześnie zawodnik tego klubu wyjaśnia, że aby przyciągnąć dzieci i młodzież na treningi trzeba zaproponować im bardzo atrakcyjną ofertę.

— Kiedyś sport był atrakcyjny sam w sobie. Dzieciom nie trzeba było wiele: wystarczyła piłka i kawałek boiska. Nie było konkurencji w postaci nowoczesnych mediów i innych rozrywek. Dzisiaj jest inaczej i niestety te rozrywki sprawiają, że młodzież spędza dużo czasu przed telewizorem, czy komputerem. Statystyki są smutne: duża część dzieci nie uprawia sportu. Te pieniądze pozwolą nam być atrakcyjnym klubem. Możemy zatrudnić trenerów i stworzyć młodzieży odpowiednie warunki do treningów — mówi Tomasz Libura.

W ubiegłym roku klub obchodził jubileusz 55-lecia istnienia. W latach 2011- 2015 bardzo rozwinął swoja działalność. Mlexer Elbląg liczy około 100 zawodników, 50 z nich to osoby do 18 roku życia.
— Wyniki sportowe osiągane przez zawodników (klub gra w II klasie rozgrywek sportowych) czy mistrzostwo III ligi tworzą dobrą kartę na sportowej mapie Elbląga — mówi Libura.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB