Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Ruszył program "300 plus". Pierwszego dnia elblążanie złożyli 320 wniosków

2018-07-02 15:34:18 (ost. akt: 2018-07-02 15:43:47)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

15 tys. dzieci obejmie program „Dobry start” w Elblągu. Jego obsługą zajmuje się Departament Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego. Wnioski o trzysta złotych wyprawki można składać przez internet od 1 lipca. Pierwszego dnia było ich już 320.

Ruszył rządowy program „Dobry start”. W Elblągu pierwszego dnia złożono przez Internet 320 wniosków.

Rodzice raz w roku otrzymywali będą 300 zł wyprawki na uczące się dziecko. Świadczenie przyznawane będzie bez względu na dochód rodziny. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia.

Obsługą programu zajmują się urzędnicy Departamentu Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Elblągu, który mieści się przy ul. Jaśminowej 11.

— Wniosek można składać od 1 lipca online przez stronę internetową empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną. Ostateczny termin złożenia wniosku to 30 listopada. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane — informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następują w terminie dwóch miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku z dokumentami. W przypadku wniosków złożonych w lipcu lub sierpniu ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje nie później niż do 30 września.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic, opiekun prawny lub faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W Elblągu programem objętych zostanie 15 tysięcy uczniów. Urząd Miejski zatrudni trzech nowych pracowników w Departamencie Świadczeń Rodzinnych do obsługi programu „300 plus”.
— Tu nie chodzi jedynie o przyjmowanie wniosków, potem będzie jeszcze analiza, a w ciągu roku aktualizacja — wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB