Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Galeria EL na razie bez dyrektora

2018-07-05 15:12:20 (ost. akt: 2018-07-05 15:22:50)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Konkurs na dyrektora Centrum Sztuki Galeria EL nie wyłonił osoby, która miałaby wziąć stery instytucji sztuki i kultury w swoje ręce. Do czasu ogłoszenia nowego konkursu pełniącą obowiązki dyrektora zostanie Karina Dzieweczyńska.

Tylko jedna osoba złożyła swoją kandydaturę na konkurs na dyrektora Galerii El. Była to Karina Dzieweczyńska, kurator i historyk sztuki, obecna pracownica galerii. Jednak rozmowa kwalifikacyjna z kandydatką, które odbyła się we wtorek (3.07), nie przyniosła pozytywnego rozstrzygnięcia.

— W najbliższym czasie zostanie więc ogłoszony kolejny konkurs na stanowisko dyrektora CS Galeria EL. Do tego czasu pełniącą obowiązki w instytucji będzie Karina Dzieweczyńska — mówi Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego UM w Elblągu.

Przypomnijmy: z dniem 7. lipca upływa kadencja obecnego dyrektora Galerii El Jarosława Denisiuka. Tym razem prezydent Elbląga Witold Wróblewski nie powierzył mu ponownie obowiązków: przypomnijmy, że taka sytuacja miała miejsce w 2015 roku.

Kandydaci na dyrektora Galerii EL muszą mieć minimum pięcioletni staż pracy związany z działalnością kulturalną lub takim samym okresem prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wystawiennictwa lub sztuk plastycznych i wizualnych, znać problematykę działalności Galerii El oraz zjawisk w szeroko pojętej kulturze. Muszą też przedstawić ramowy plan działania Galerii EL na trzy lata, plany gospodarowania środkami finansowymi, współpracy z innymi samorządami terytorialnymi z województwa warmińsko-mazurskiego oraz innymi podmiotami, w tym organizacjami pozarządowymi. Powinni dołączyć również opis efektywnego wykorzystania bazy lokalowej i zasobów Galerii EL.
as


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB