Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Elbląska Banda Czworga wyróżniona na "Baltic Sail"

2018-07-10 09:36:49 (ost. akt: 2018-07-10 09:41:08)
Banda Czworga

Banda Czworga

Autor zdjęcia: arch. ETK

W Gdańsku odbył się festiwal muzyki żeglarskiej "Szanty pod Żurawiem", połączonego z XXII Międzynarodowym Zlotem Żaglowców „Baltic Sail”. W konkursie "Teatr Szant" wziął udział zespół Banda Czworga z Elbląga, a ich występ został nagrodzony wyróżnieniem.

Jury przewodniczył Michał Juszczakiewicz, znany szerszej publiczności jako prezenter programu "Od przedszkola do Opola". Podczas gali wręczenia nagród podkreślił On duży rozwój muzyczny elblążan, jaki, zdaniem Jurorów, zespół poczynił przez ostatni rok.
 
Nie jest to pierwsza nagroda, jaką grupa ma na swoim koncie. Banda Czworga otrzymała także: III miejsce na "XI Szanta Claus Festiwal" w Poznaniu (2017), wyróżnienie na "Szantach pod Żurawiem" w Gdańsku (2017), stypendium artystyczne Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego (2017) i stypendium kulturalne Miasta Elbląg (2018). Środki pozyskane ze stypendiów zespół przeznaczy na nagranie i wydanie debiutanckiej płyty. Premiera krążka przewidziana jest na zimę. 
 
Grupę będzie można usłyszeć na żywo 12 sierpnia w Muszli Koncertowej w Bażantarni, w ramach "XXI Letniego Salonu Muzycznego", organizowanego przez ETK.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB