Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Bakłażan a’la kawior, boćwina z ziołami. Zielone lato w Bibliotece

2018-07-10 13:18:02 (ost. akt: 2018-07-10 13:20:57)

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki w Elblągu

W czwartek, 12 lipca, Biblioteka Elbląskiej zaprasza na drugie spotkanie w cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Warsztat kulinarny poprowadzi dietetyczka Barbara Bukowska.

Początek o godz. 11. Wstęp wolny.

Czym się różni botwina od botwinki i boćwiny? Jakie przysmaki można zrobić z buraka? Jak przyrządzić kawior z bakłażana? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Warsztat kulinarny poprowadzi Barbara Bukowska – dietetyczka, nauczycielka z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Elblągu, doskonale znana uczestnikom ziołowych spotkań w bibliotece z lat poprzednich. Serdecznie zapraszamy!

„Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016 organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej. W wakacyjne czwartki zapraszamy na wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej, zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce. Będzie jak zawsze ciekawie, smacznie i pachnąco. Spotkania odbywają się w zabytkowych wnętrzach biblioteki (Sala „U św. Ducha”).
Informacja Biblioteki Elbląskiej

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB