Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

"Gazeta na lato" już w piątek z Dziennikiem Elbląskim

2018-07-11 10:06:49 (ost. akt: 2018-07-11 10:12:27)

Autor zdjęcia: arch. DE

W piątek (13.07) w Dzienniku Elbląskim specjalny dodatek "Gazeta na Lato". To 32 strony o tym, co dzieje się w lipcu w Elblągu i okolicach.

Upały lipcowe wróżą mrozy styczniowe - mówi ludowe przysłowie. Proponowałabym się jednak nie martwić tym, co będzie za pół roku, ale cieszyć pięknym latem. Nie jest ono, niestety, naszą polską tradycją. Ale cóż tam, są przecież też inne ludowe przysłowia: w lipcu upały, wrzesień doskonały! I tego się trzymajmy. Weźcie więc drugi numer naszej bezpłatnej "Gazety na lato" na plażę, na działkę, na wycieczkę, na taras, do pociągu, czy autobusu. Przekonacie się, że to znakomita lektura na lipcowy czas.

Co proponujemy tym razem? Oczywiście zapowiedzi letnich wydarzeń. Aleksandra Szymańska rozmawiała ze Sławomirem, który zaśpiewa 1. sierpnia w Krynicy Morskiej. O czym? Odsyłam na stronę ósmą naszej gazety. Zdradzę tylko, że jego żona Kajra potrafi pokazać pazurki. — Mobilizuje mnie i opieprza ze słodkim uśmiechem — powiedział nam Sławomir.

Znajdziecie też subiektywny przewodnik turystyczny po miejscach w naszej okolicy, które warto zobaczyć. Czy wiedzieliście, że w Godkowie jest piękna cerkiew, a do Szwajcarii możecie z Elbląga dojechać autobusem numer 12? A jeśli o turystyce mowa, to czy byliście już na nowej wieży widokowej na Mierzei Wiślanej? Roztacza się z niej widok na Bałtyk i Zalew Wiślany.

Podpowiadamy, jak do niej dojechać. Warto, sprawdziliśmy to! Mam nadzieję, że słonecznie i pięknie spędzacie to lato. Do tego nie trzeba wcale dalekich, egzotycznych podróży. W naszych okolicach dzieje się tak wiele, że wakacje mogą się okazać zbyt krótkie. Warto też poczytać, jak inni spędzają letni czas. Agata Boraczek jedzie do Zambii, nie będzie jednak odpoczywała, ale pracowała na farmie, jako wolontariuszka. Sebastian Magier spędzi ten czas na rowerze, w samotnej podróży po Ameryce Południowej. Zapraszam do lektury! Następne wydanie "Gazety na lato" już w sierpniu
Anna Dawid, redaktor wydania

Źródło: Dziennik Elbląski