Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Jechał spokojnie, bezpiecznie. Dlaczego w Kazimierzowie doszło do tragedii?

2018-07-27 14:00:57 (ost. akt: 2018-07-27 13:55:09)

Kierowany przez niego samochód zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. 60-letni kierowca opla vectry zginął na miejscu. Rodzina szuka świadków, którzy mogliby pomóc w wyjaśnieniu przyczyn tej tragedii.

Do śmiertelnego wypadku w podelbląskim Kazimierzowie doszło w miniony wtorek (24.07) około południa. 60-letni kierowca opla vectry jechał krajową „siódemką” w kierunku Elbląga. Zjechał na lewy pas ruchu i tu zderzył się z samochodem ciężarowym man. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

Nie potwierdziły się pierwsze informacje podawane przez policję, że 60-latek wyprzedzał inny pojazd. Nie wiadomo jednak dlaczego zjechał na lewy pas ruchu.
— Wiemy, że na pewno kierowca nikogo nie wyprzedzał. Jak na razie według świadków z niewyjaśnionych przyczyn odbił wprost pod ciężarówkę — napisał do naszej redakcji pan Andrzej, jeden z członków rodziny.

Policja zabezpieczyła m.in. nagrania z wideorejestratora, który był zamontowany w oplu.
— Wierzę, że wyjaśnią one wszelkie okoliczności zdarzenia, łącznie z odpowiedzią na pytanie: dlaczego nastąpiło to tragiczne zdarzenie — pisze pan Andrzej. — Według odzyskanych nagrań kierowca całą trasę pokonał spokojnie i bezpiecznie, nigdzie się nie spieszył. Wracał do domu. Pozostało odzyskanie feralnego ostatniego nagrania, które wyjaśni przyczynę.

Rodzina zwraca się, za naszym pośrednictwem, do osób, które były świadkami wypadku i kierowców, którzy feralnego dnia podróżowali krajową „siódemką” przez Kazimierzowo i mieli włączone wideorejestratory.
— Nikt nie wie, co się stało, że samochód zmienił tor jazdy. Kierowca był zdrowy, mający dla kogo żyć. Tylko świadkowie mogą pomóc w ustaleniu, co się stało, że auto tak nagle zmieniło tor jazdy — dodaje pan Andrzej.
Wszystkie sygnały można przekazywać policji.
AKT

Policyjne rady
Policyjny bilans wskazuje, że wyższa temperatura i słoneczna pogoda powoduje, a co za tym idzie dobre drogowe warunki powodują, że kierując autem chcemy szybciej dojechać w docelowe miejsce. Nie idzie to w parze z bezpieczeństwem oraz dużym natężeniem ruchu chociażby na drodze nr 7 prowadzącej na Mierzeje Wiślaną.
— Pamiętajmy też o tym, że upał nie wpływa na nas pozytywnie — tłumaczy kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Jeżeli kierujemy pojazdem, a wewnątrz mamy wysoką temperaturę, to na pewno szybciej się męczymy, a nasze reakcje mogą być wolniejsze. To wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo takiej podróży.

Jak pokazuje policyjna praktyka nawet drobna stłuczka lub nawet w niektórych przypadkach pozostawienie pojazdu w miejscu niedozwolonym może skutkować stworzeniem niebezpiecznej sytuacji na drodze lub kilkukilometrowym korkiem.

Pamiętajmy też o tym, by robić przerwy w podróży lub wybierać czas podróży wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy natężenie pojazdów na drodze jest znacznie mniejsze.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lucy #2547778 | 31.182.*.* 1 sie 2018 23:18

  a kierowca TIRa miał kamerę w samochodzie? Jeżeli miałoby coś być widoczne to tylko z niej...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ale #2544735 | 213.76.*.* 27 lip 2018 19:25

  Ale co mogą powiedzieć świadkowie ? To co już powiedzieli czyli że zmienił tor jazdy i zjechał wprost pod ciężarówkę. Żaden świadek nie wie co działo się w pojeżdzie. A to że wcześniej jechał spokojnie i bezpiecznie nic nie znaczy. Wystarczy jeden nieodpowiedni manewr w nieodpowiednim momencie i tysiące kilometrów spokojnej jazdy kończy się tragicznie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kierowca #2544733 | 188.146.*.* 27 lip 2018 19:23

   Zdrowy zdrowym ale może jednak zaslabl. Mamy lato jest upał nawet zdrowy człowiek czuje zmęczenie osłabienie. Kamerkę jak by miał skierowana na siebie a druga na drogę może by to coś dało.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. cheniek #2544714 | 178.157.*.* 27 lip 2018 18:04

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. samobójstwo wyszczerzone czy jakoś tak

  3. pifpaf #2544614 | 79.124.*.* 27 lip 2018 15:02

   gadanie głupiego ...jechał bezpiecznie , jakby faktycznie tak było to nie byłoby wypadku , dobrze że trafił na ciężarowy - nie na osobowy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (7)