Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Narodowe czytanie w Pasłęku

2018-08-04 18:00:00 (ost. akt: 2018-08-03 10:39:10)
Narodowe Czytanie Lalki w Młynarach

Narodowe Czytanie Lalki w Młynarach

Autor zdjęcia: arch. OK w Młynarach

To będzie gratka dla miłośników literatury oraz fanów czytelnictwa. W Pasłęku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania.

Akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, w sobotę 8 września, w całej Polsce czytane będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Pasłęckie czytanie zaplanowano od godz. 11:00 do 14:00 w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym.

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe zakładki do książek promujące akcję Narodowego Czytania, a osoby, które przyniosą własne egzemplarze powieści będą mogły przybić na nich okolicznościową pieczęć. Organizatorami Narodowego Czytania w Pasłęku są: Urząd Miejski w Pasłęku, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku, a odbywa się ono w ramach obchodów 100lecia odzyskania Niepodległości.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu prosimy o zgłoszenia osobiste w Bibliotece Publicznej w Pasłęku, telefonicznie pod numerem 55 2483055 lub mailowe: bppaslek@poczta.onet.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 września.

W razie niepogody impreza odbędzie się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Pasłęku.

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB