To jeden z najwyższych obiektów sakralnych w Polsce. Wysokość wieży wynosi 97 metrów. Jego początki sięgają XIII wieku. Przez dwa stulecia była stopniowo rozbudowywana. Katedra św. Mikołaja na elbląskiej starówce była celem kolejnej wycieczki pod tytułem "Sobota z przewodnikiem".
25 marca 2000 r., decyzją ks. biskupa Andrzeja Śliwińskiego, zostało ustanowione Sanktuarium Krzyża Świętego w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Uroczystość miała miejsce w Dzień Zwiastowania Pańskiego Najświętszej Maryi Panny, a zarazem w dniu ósmej rocznicy powstania diecezji elbląskiej.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!