Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Amerykański "generał" zawrócił w głowie starszej pani. Wpłaciła mu trzy tysiące euro

2018-08-07 14:22:03 (ost. akt: 2018-08-07 14:47:34)

Autor zdjęcia: ach. KMP w Elblągu

Mam odłożone 3 mln dolarów i chcę się osiedlić w Europie, być może wybiorę Polskę. By przewieźć pieniądze potrzebuję wpłaty 30 tys. euro — tak właśnie starszej pani z Elbląga zawrócił w głowie "amerykański generał" oszust.

Na taką ofertę oszusta dała się nabrać starsza kobieta z Elbląga. Przelała na nieznane konto kwotę 3000 Euro - to na początek. Kobieta zamierzała przelać wspomnianą sumę 30 tysięcy Euro jednak chwilę zajęło jej organizowanie takich pieniędzy.

Że coś jest nie tak, zorientowała się córka kobiety i zgłosiła sprawę na policję. Starsza pani twierdziła, że „amerykański generał” wcale nie jest oszustem a „pomaga” mu wpłacając pieniądze, bo liczy na to, że gdy tu przyjedzie i się osiedli to pomoże i jej i córce… Do kobiety wciąż nie docierała informacja, że stała się ofiarą oszustwa i to nie pierwszą.

Policjanci ten typ oszustwa nazywają potocznie oszustwem „na generała”. Kontakt pomiędzy ofiarą a oszustem odbywa się najczęściej przy pomocy komunikatów na portalach społecznościowych.

Policjanci ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Zalecają także zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób.

Warto zaznaczyć, że sytuacja taka wiąże się często z utratą sporej sumy pieniędzy. Oszuści najpierw budują zaufanie z osobą, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pifpaf #2551061 | 79.124.*.* 7 sie 2018 15:11

    kolejna naiwna idiotka , której zamarzyło się mieć księcia z bajki

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz