Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Wznowiony ruch pociągów dalekobieżnych na trasie Malbork – Elbląg

2018-08-08 21:38:45 (ost. akt: 2018-08-08 21:44:15)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Przywrócono ruch pociągów dalekobieżnych na linii kolejowej Malbork – Elbląg. Służby techniczne PLK naprawiły nad jednym torem uszkodzoną przez samochód ciężarowy sieć trakcyjną na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Lotniczej w Elblągu. Przejazd odbywa się po jednym torze. Ze względu na kontynuowane prace naprawcze nad siecią trakcyjną za pociągi regionalne cały czas uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa.

Jak informuje PKP, na miejscu pracują dwa specjalne pociągi sieciowe. Do naprawy jest jeszcze około 600 metrów sieci. Udostępnienie przejazdu samochodom nastąpi po zakończeniu wszystkich prac. Po dokładnym sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej nad drugim torem, służby stwierdziły, że zakres prac musi być większy. W związku z tym ruch samochodów na przejeździe zostanie wznowiony w czwartek (09.08) po południu. Do tego czasu obowiązywać będzie objazd ul. Malborską. Piesi mogą również skorzystać z przejścia podziemnego na stacji w Elblągu.

W związku z tym, że pociągi kursują na tym odcinku po jednym torze, dochodzi jeszcze do zmian w rozkładzie jazdy. Utrzymana została zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi regionalne na odcinku Elbląg – Gronowo Elbląskie.

Rozkładowy ruch pociągów zostanie przywrócony po naprawie sieci drugiego toru. Informacje o zmianach w rozkładzie znaleźć można na stronie portalpasazera.pl. Podróżni na bieżąco są informowani przez komunikaty głosowe na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów.

Do zerwania trakcji kolejowej doszło w środę (8.08) po godz. 12.30. 69-letni mężczyzna kierujący wywrotką przejeżdżał przez przejazd kolejowy z otwartą skrzynią załadowczą. W wyniku przejazdu zerwał sieć trakcyjną.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 69 #2552752 | 78.88.*.* 9 sie 2018 21:43

    ile lat miał ten kierowca ikto go zatrudniał!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Margo #2552699 | 109.241.*.* 9 sie 2018 20:18

    ,,Pogratulować" intercity za wczoraj...o 15 można było usłyszeć komunikat że pociąg z Olsztyna do Szczecina kursować będzie przez Ilawe oraz ze przepraszaja za utrudnienia. KONIEC komunikatu. Kpina z podróżnych którzy nie wiedzieli co ze doba zrobić. Do kasy tradycyjnie kolejka z 20 osób. Dno i sześć metrów mułu!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz