Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Osiemnaście wypadków na drogach powiatu. Policja apeluje o ostrożność

2018-08-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-10 12:59:53)
Blisko 120 dzieci uczęszczających na elbląskie półkolonie brało udział w spotkaniach z funkcjonariuszem

Blisko 120 dzieci uczęszczających na elbląskie półkolonie brało udział w spotkaniach z funkcjonariuszem

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

W pierwszym tygodniu sierpnia na polskich drogach doszło do 800 wypadków w ruchu drogowym. W okolicach Elbląga w tym czasie mieliśmy 18 zdarzeń drogowych dwa z nich niestety były śmiertelne.

— Naszym zmartwieniem są również duże zatory na S-7, tworzące się głownie w piątki i soboty — mówi kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. — Policjanci elbląskiej drogówki w tym tygodniu brali udział w działaniach ogólnokrajowych i wojewódzkich: Niechronieni Uczestniczy Ruchu Drogowego, Bezpieczny Kierowca Ciężarówki, Bezpieczna DK 22, Jednoślad, TIR.

Kontroli podlegają przede wszystkim kierujący, ale policjanci sprawdzają także stan techniczny pojazdów, przygotowanie do jazdy - czyli np. czy dzieci przewożone są w fotelikach, a pasażerowie i kierowca mają zapięte pasy.

Na ten aspekt bezpieczeństwa zwracał uwagę również policjant prowadzący zajęcia prewencyjne na półkoloniach. Blisko 120 dzieci uczęszczających na elbląskie półkolonie brało udział w spotkaniach z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Działania prewencyjne mają pomóc zadbać o bezpieczeństwo, a także przypomnieć o rozsądnym zachowaniu się na drogach.

— Dodatkowo poruszaliśmy temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, bo tylko w sierpniu utonęło w Polsce ponad 50 osób - mówi asp. szt. Wiktor Kaczmarek, prowadzący zajęcia.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Darek #2553925 | 88.156.*.* 11 sie 2018 17:29

    Możecie sobie gadać tłumaczyć straszyć a tu trzeba psychiatry na co nie których kierowców . O dziwo , za granicą nasi kierowcy nie potrzebują psychiatrów bo ,mandaty za wysokie. A może u nas wprowadzić o wieeeele wyższe mandaty ??? Nie da rady !!! Dlaczego ? A no dlatego...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz