Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

O kosmetykach w średniowieczu

2018-08-15 08:40:46 (ost. akt: 2018-08-15 08:44:14)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

W najbliższy czwartek (16.08) w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się kolejne, już przedostatnie spotkanie pt. „Ziołowe lato w bibliotece”. O kremach, balsamach i perfumach w średniowieczu opowie dr Grażyna Nawrolska. Wstęp wolny. Początek o godz. 11.

Grażyna Nawrolska – archeolog, ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Studium Podyplomowe Muzealnictwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie we Wrocławiu. Pracowała w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Pracowniach Konserwacji Zabytków w Zamościu i Gdańsku i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.

Wraz z mężem Tadeuszem Nawrolskim prowadziła prace wykopaliskowe na elbląskiej starówce. Autorka licznych publikacji naukowych, w tym książek „Początki Elbląga w świetle źródeł archeologicznych”, „Powracająca przeszłość Starego Miasta w Elblągu”. Działa w kilku towarzystwach naukowych. Jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw archeologii. Popularyzatorka historii Elbląga.

„Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016 organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha. W wakacyjne czwartki w zabytkowych wnętrzach Biblioteki Elbląskiej (sala „U św. Ducha”) odbywają się wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej, zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce itp.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB