środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Zdolna 19-latka z nagrodą burmistrza

2018-08-18 14:00:00 (ost. akt: 2018-08-17 14:12:20)
Patrycja Adamczyk odebrała nagrodę za tegoroczne wyniki sportowe od burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego

Patrycja Adamczyk odebrała nagrodę za tegoroczne wyniki sportowe od burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Ma dopiero 19 lat i jest jedną z najbardziej obiecujących lekkoatletek w Polsce. Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk) jesienią rozpocznie inny, równie ważny rozdział w swoim życiu, studia na Uniwersytecie Gdańskim.

Najpierw trenowała kick-boxing, a później, gdy miała 10 lat, zainteresowała się lekką atletyką. To nie był przypadek, bo drzemiące w Patrycji Adamczyk spore możliwości sportowe dostrzegł trener lekkoatletów Polonii Pasłęk Zbigniew Borysewicz. Ten sam, który doprowadził inną lekkoatletką z Pasłęka, Urszulę Jasińską (rzut oszczepem), na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 r.

Dzisiaj Adamczyk ma 19 lat, jest w kadrze Polski juniorek i reprezentowała nasz kraj m.in. na mistrzostwach świata juniorek w Kolumbii (2015 r.), a także na mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Gruzji (2017 r.) i juniorów we Włoszech (2018 r.). Sukcesy sportowe idą w parze z tymi odnoszonymi w edukacji. W tym roku zakończyła naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Pasłęku ze średnią ocen powyżej 5,0. Jesienią rozpocznie studia na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale ekonomicznym.
Sport na razie musi poczekać, bo zmaga się z kontuzją.

Gips założony na nodze skutecznie wyeliminował ją z treningów.
— Dalej będę jednak kontynuowała przygodę ze sportem i będę reprezentowała Polonię Pasłęk — deklaruje. — Najważniejsze dla mnie, oczywiście oprócz studiów, jest dobrze wyleczyć kontuzję. To może potrwać nawet rok. W rehabilitacji pomoże m.in. Polski Związek Lekkiej Atletyki. Jestem dobrej myśli — dodaje.
Ci, którzy ją znają i śledzą jej postępy, wiedzą, że da sobie radę. Bo, oprócz talentu, jest pracowita i gotowa do poświęceń. Jej najwierniejszymi kibicami są rodzice, którzy swego czasu także rozpoczęli przygodę ze sportem, bieganiem.

— Zaczęło się od męża, który woził Patrycję na treningi. Nie chciał bezczynnie czekać, aż skończy się trening, więc w tym czasie biegał. Później dołączyłam do niego ja — opowiada Bożena Adamczyk, która na koncie ma także ukończone maratony.
Pracę Patrycji, talent i sukcesy doceniają władze Pasłęka. Od trzech lat jest stypendystką miasta, a jej dziesiąte miejsce na mistrzostwach Europy w Gruzji w 2017 r. zostało wybrane Wydarzeniem Roku.

Teraz zdolna lekkoatletka otrzymała kolejną nagrodę od burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego za osiągnięcie wybitnych wyników w tym roku. Przypomnijmy, że tylko w tym roku zdobyła: złoty medal w halowych mistrzostwach Polski juniorów w pięcioboju w Toruniu, złoty medal w skoku wzwyż na MP zrzeszania LZS w Słubicach oraz srebrny medal MP juniorów w siedmioboju w Suwałkach.

— Obserwuję sportowe Patrycji i wiem, ile ciężkiej pracy wkłada w sport, ile to jest wyrzeczeń, by móc trenować i odnosić takie sukcesy. Życzę zapału do dalszej realizacji swoich pasji, wspaniałej kariery zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatny — mówi burmistrz Śniecikowski. — Trzymamy za nią kciuki, wspieramy ją i mocno kibicujemy.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB