Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Uwaga! Zmiana cen biletów komunikacji miejskiej

2018-08-28 13:50:50 (ost. akt: 2018-08-28 13:55:49)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Od 1 września zmienia się cennik biletów za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Elblągu.

Wprowadzone zostaną dwa nowe imienne bilety okresowe dla uczniów i studentów szkół i uczelni zlokalizowanych na Elbląga.

Będzie to imienny bilet miesięczny w cenie 25 zł oraz imienny bilet semestralny w cenie 120 zł. Korzystanie z obu biletów będzie musiało zostać poprzedzone aktualizacją danych związanych z ulgą na imiennych EKM. Aktualizacja będzie możliwa w 4 punktach na terenie miasta, tj.: Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2, siedziba ZKM Sp. z o. o. przy ul. Browarnej 90, Punkt Obsługi Klienta na Placu Dworcowym, Punkt Obsługi Klienta na Placu Słowiańskim.

Konieczne jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej potwierdzającej uczęszczanie do placówki zlokalizowanej na terenie Elbląga. Nowe bilety dla uczniów i studentów elbląskich szkół będą dostępne jedynie w wyżej wymienionych punktach, a także w internetowym serwisie EKM (ale już po dokonaniu aktualizacji danych) .

Obniżone zostaną ceny biletów promocyjnych dla użytkowników EKM. Przejazd jednorazowy nieprzekraczający dwóch przystanków będzie kosztował 2,00 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy ). Przejazd jednorazowy przekraczający 2 przystanki będzie kosztował 2,30 zł (normalny) i 1,15 zł (ulgowy). Przejazd przesiadkowy w ciągu 20 min. od wyjścia z pierwszego pojazdu będzie kosztował tylko 1 grosz.

Należy pamiętać, że wspomniane bilety promocyjne dotyczą jedynie strefy I (miejskiej) i aby z nich skorzystać niezbędne jest każdorazowe przyłożenie EKM do kasownik po wejściu i przed wyjściem z pojazdu komunikacji miejskiej.

W przypadku przesiadki cena promocyjna (1 grosz) dotyczy jedynie posiadacza EKM – promocja nie będzie dotyczyła dodatkowych biletów (dla osób towarzyszących) wykupionych z jednej EKM.

Ceny zostaną obniżone:
- imienny bilet miesięczny – nowa cena to: 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy)
- imienny bilet miesięczny ważny tylko w dni robocze - nowa cena to: 75 zł (normalny)/ 37,50 zł (ulgowy)
- bilety przez aplikację mobilną (strefa I – miejska), przejazd jednorazowy – nowa cena to: 2,30 zł (normalny)/ 1,15 zł (ulgowy)
- bilet jednogodzinny u prowadzącego pojazd (strefa I – miejska) – nowa cena to: 3,00 zł (normalny)/ 1,50 zł (ulgowy)

Zmianie nie ulegają ceny papierowych biletów jednorazowych, a także bilety ważne w strefie II (podmiejskiej). Zmienione przepisy wprowadzają możliwość skorzystania z ulgowych biletów jednorazowych dla osób fizycznych będących właścicielami samochodów osobowych. Korzystając z tego uprawnienia należy każdorazowo posiadać ważny dowód rejestracyjny potwierdzający własność lub współwłasność pojazdu oraz dokument tożsamości.
Informacja ZKM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miasto umiera #2566374 | 87.205.*.* 28 sie 2018 19:48

  Co do "święta chleba", bo zablokowali komentarze. Zapraszacie turystów barany z UM? Jakich, emerytów? Rodziny z dzieciakami będą już w domach, bo dzieciaki idą do szkół.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Chce jeszcze ,chce jeszcze,mało,więcej #2566306 | 93.105.*.* 28 sie 2018 18:35

  Niech żyją wybory!!!!!!Chcę je co roku!!!!!! ..dołożyli 300 Plus do szkoły...jeszcze coś dajcie ,póki termin wyborów nie minął...Daj,daj ,daj nie odmawiaj daj, to co masz najlepszego daj....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Akcjat4 #2566120 | 109.241.*.* 28 sie 2018 14:30

  Zwolnić kierowców i motorniczych z obowiazku sprzedazy biletów! Autobus,tramwaj to nie Biedronka,że ustawia się kolejka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz