Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

To co mnie otacza. Wystawa fotografii Julii Zinko

2018-08-31 15:00:00 (ost. akt: 2018-08-31 13:20:48)

Autor zdjęcia: Julia Zinko

„To co mnie otacza” to tytuł wystawy fotografii Julii Zinko, którą będzie można zobaczyć już we wrześniu w CSE „Światowid” w Elblągu.

Mieszkanka Kadyn i pasjonatka fotografii zapisuje na swoich zdjęciach otaczającą ją rzeczywistość. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 7 września o godz. 17 w CSE „Światowid”.

Julia Zinko rozpoczęła swoją przygodę z fotografią, bardzo wcześnie, można powiedzieć że to rodzinna pasja. Tata Julii zajmował się fotografią sportów jeździeckich, to stało się inspiracją dla córki, aby poszukać własnej drogi w dziedzinie fotografii. Pracownia i warsztat fotograficzny, który znajdował się w domu, pozwolił jej w naturalny sposób poznać proces wywoływania zdjęć, czasy naświetlania, kompozycje kadrów i radość eksperymentowania z różnymi technikami fotograficznymi oraz zdobycie wiedzy i umiejętności obrabiania materiału fotograficznego.

— Obecność warsztatu fotograficznego w domu mojego dzieciństwa oraz wrodzona ciekawość zaowocowały tym, że dziś moją pasją jest właśnie fotografia — mówi Julia Zinko. – Zdjęcia taty zachęciły mnie aby odważyć się zrobić kilka pierwszych prac i do dziś pozostają dla mnie inspiracją.

Mieszka w Kadynach od 30 lat wraz z rodziną. Zróżnicowany, kadyński krajobraz stanowi dla niej skarbnicę niekończących się inspiracji, a w szczególności zachody słońca nad Zalewem Wiślanym. Drugim tematem przewodnim prac Julii Zinko są sporty motorowe (motocross).

Wystawa będzie dostępna na holu II piętra CSE „Światowid” od 7 września do 31 października 2018 r.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB