Udane występy lekkoatletów Truso. Medale Kacpra i Dominika

2018-09-11 10:53:09(ost. akt: 2018-09-11 11:12:45)

Autor zdjęcia: Truso Elbląg

Tak jak rok temu w Olecku, tak i teraz w Ciechanowie podopieczni trenera Czesława Nagy wywalczyli awans do mistrzostw Polski młodzików (Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego), które za dwa tygodnie odbędą się w Bełchatowie.
Po bardzo dobrze taktycznie rozegranym biegu Kacper Lewalski bez większego wysiłku został mistrzem makroregionu na 1000 m. Przypomnijmy, że rok temu triumfował w biegu na dystansie 600 m.

Jego kolega z grupy Dominik Rudawski też w tym sezonie planował zdobyć medal. W Olecku, we wrześniu ubiegłego roku, na dystansie 2000 m zdobył srebro, a teraz po zaciętej walce wywalczył trzecie miejsce.

O brązowy medal otarły się nasze dwie sprinterki w biegu na 100 m. W finale Julia Bujalska przybiegła na metę na czwartej pozycji, a Oliwia Strugińska zajęła piąte miejsce.

Punktowane miejsca wywalczyli także: ósma na mecie biegu na dystansie 2000 m Patrycja Radzikowska oraz biegnąca na 600 m Inez Stefanowicz, która zajęła jedenaste miejsce.

Ostatecznie reprezentacja MKS "Truso" zdobyła 9 punktów (w 2017 roku w Olecku - 11 punktów), a w ocenie trenerów był to kolejny dobry występ młodych elbląskich lekkoatletów w zawodach makroregionalnych.
Jacek Licznerski

Wyniki elblążan na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w lekkiej atletyce w Ciechanowie
1000 m: 1. Kacper Lewalski 2.42,05
2000 m: 3. Dominik Rudawski 6.02,40
100 m: 4. Julia Bujalska 13,20; 5. Oliwia Strugińska 13,39; 26. Milena Szlendak 14,22; 28. Patrycja Hulanicka 14,31; 37. Maja Wadecka 14,83; 40. Oliwia Betlejewska 15.04
2000 m: 8. Patrycja Radzikowska 7.51,56
600 m: 11. Inez Stefanowicz 1.47,49
100 m: 19. Krzysztof Jeżewski 12,81
skok w dal: 30. Julia Korzeniewska 3.81 m
300 m: 33. Dominika Figlewska 48,73 sek; 39. Emilia Kalinowska 50,33