środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Maturzyści w świecie smyczków

2018-09-12 16:00:19 (ost. akt: 2018-09-12 13:33:58)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Właśnie do maturzystów jest skierowany program "Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!", który Elbląska Orkiestra Kameralna będzie realizowałą w sezonie artystycznym 2018/2019.

W ramach "Filharmonii…" maturzyści z elbląskich szkół średnich będą mogli bezpłatnie uczestniczyć, wraz z osobami towarzyszącymi, w piętnastu koncertach abonamentowych EOK. Koncertach różnorodnych, bo obejmujących repertuar barokowy, romantyczny i jazzowy.

Muzycy EOK zainaugurują "Filharmonię…" 16 października w sali koncertowej ZPSM otwartą próbą. Razem z Sebastianem Perłowskim udowodnią, że spotkanie z muzyką klasyczną nie tylko umożliwia młodzieży poszerzenie horyzontów, ale może być również dobrą formą randki. Natomiast pierwszy z serii „filharmonicznych” koncertów odbędzie się 21 października. Uczniowie klas maturalnych spotkają się wówczas z „dżentelmenem fortepianu” Krzysztofem Książkiem.

Półfinalista XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego zaproponuje słuchaczom m.in. chopinowski akcent w postaci "Koncertu fortepianowego e-moll op.11". Maturzyści będą mogli podziwiać umiejętności Krzysztofa Herdzina, Jana Staniendy, Krzesimira Dębskiego i Lory Szafran. Nie zabraknie zarówno lirycznych utworów, jak i kompozycji gwarantujących muzyczny dynamizm. Orkiestra podsumuje projekt czerwcowym koncertem pod batutą Thomasa Kalba – w sali koncertowej ZPSM zabrzmią wtedy dzieła Mozarta, Schuberta i Griega. Koncerty objęte programem Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!. Program współorganizuje Instytut Muzyki i Tańca.
oprac. na podst. mat.EOK

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB