Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

W Pasłęku wyremontują Gęsią Szyjkę

2018-09-12 14:29:03 (ost. akt: 2018-09-12 14:32:29)

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

Młyńskie Przedmieście ze wzgórzem zamkowym połączą nowy chodnik oraz schody. Inwestycja architektonicznie wpisze się w styl pasłęckiego Starego Miasta. Będzie kosztowała ponad 860 tysięcy złotych.

Gmina Pasłęk podpisała umowę na remont tzw. Gęsiej Szyjki, czyli drogi pieszej łączącej Młyńskie Przedmieście ze wzgórzem zamkowym. Inwestycję zrealizuje firma z Pasłęka i będzie ona kosztowała ponad 867 tys. złotych.

— Ciąg pieszy rozpoczyna się od ulicy Augustyna Steffena i biegnie w górę, łącząc Młyńskie Przedmieście ze wzgórzem zamkowym, stanowiącym teren Starego Miasta. Nowy chodnik wybudowany zostanie na tej samej trasie. Będzie nawiązywał architektonicznie stylem do pasłęckiego Starego Miasta — informuje Rafał Skalij z Urzędu Miejskiego w Pasłęku.

Z uwagi na specyficzne ukształtowanie terenu w tym miejscu, nowa Gęsia Szyjka będzie składała się z kilkunastu biegów schodów.
— Stroma skarpa zbocza wzgórza zamkowego zostanie przerzedzona poprzez wycinkę drzew i krzewów, a następnie umocniona w pasie przylegającym do chodnika. Na całej długości skarpy zaprojektowano rynsztok kamienny, zbierający i odprowadzający wody opadowe do sieci kanalizacji burzowej — informuje Rafał Skalij.

Wzdłuż całej trasy zaprojektowano metalowe barierki. Nie zabraknie również małej architektury i oświetlenia. Teren wokół Gęsiej Szyjki ozdobią róże i dereń kanadyjski. Prace mają zakończyć się w lipcu 2019 roku.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB