Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Spotkanie z Sylwią Kubryńską. "Niekontrolowane i nieprzewidywalne"

2018-09-13 09:26:31 (ost. akt: 2018-09-13 09:30:48)
Sylwia Kubryńska

Sylwia Kubryńska

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Spotkanie z Sylwią Kubryńską, jedną z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych pisarek, odbędzie się w sobotę 22 września, w trzeci dzień Festiwalu Wielorzecze.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00, w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej.

Sylwia Kubryńska jest autorką wyjątkową. Pisze niebywale prawdziwie, nie chodzi na kompromisy, a jej bohaterki i ich słowa często wywołują u czytelniczek swojskie déjà vu. Nic dziwnego. Autorka nie daje się zamknąć w jakiekolwiek ramki. Czy to bezkompromisowość? Czytając jej książki twierdzę, że raczej wielka samoświadomość: zarówno ludzka jak i pisarska.
Autorka "trylogii": "Kobieta (dość) doskonała", "Furia mać!" i "Biurwa" w tym roku wydała kolejną powieść "Mama", która już teraz została okrzyknięta genialnym obrazem wymagań społecznych wobec "instytucji" matki.

To nie będzie z pewnością spotkanie kontrolowane i przewidywalne. Przyjdź, jeśli chcesz po prostu posłuchać, a na pewno dołącz do nas, jeśli chcesz porozmawiać, a nawet się pokłócić. Będziemy dyskutować na tematy sprzyjające wymianie zdań. Zapraszamy dobre i złe matki, kobiety i mężczyzn, amatorów współczesnej prozy, literatury (nie)kobiecej, moli książkowych, ale również wszystkich tych, którzy czytać niespecjalnie lubią. Dostaniecie próbkę literatury, którą naprawdę można polubić. Przede wszystkim jednak można jej doświadczyć.
Aga Kopczyńska

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB