Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

9-latka i 13-latka znalazły portfel. Wiedziały, co mają zrobić

2018-09-14 13:33:16 (ost. akt: 2018-09-14 13:53:04)
Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Dwie dziewczynki w wieku 9 i 13 lat przyniosły do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu portfel. Został znaleziony przy ul. Wigilijnej w Elblągu. Teraz trafi do właściciela.

Sytuacja miała miejsce 11 września. Dziewczynki znalazły portfel na elbląskiej starówce. W środku znajdowały się dokumenty i pieniądze. Portfel przyniosły do komendy policji. Funkcjonariusze sprawią, że trafi on teraz do właściciela.

— Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu trafiają różne zagubione przedmioty choć biuro rzeczy znalezionych funkcjonuje w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności. Tam też te przedmioty są przekazywane lub też w przypadku znalezionych pieniędzy wpłacane na specjalne konto. Obecnie wpłacono tam dwie sumy powyżej 1000 zł czekające na prawowitego właściciela oraz kilka drobniejszych kwot — informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Elbląscy policjanci wciąż szukają właściciela 1600 zł. Pieniądze zostały znalezione 11 sierpnia tego roku na chodniku przy ul. 1 Maja.

— Są przedmioty, których nie przekazujemy do biura rzeczy znalezionych — zastrzega kom. Nowacki. — Do komendy policji można przynieść znaleziony dowód osobisty, paszport ale także znalezione przedmioty, na które trzeba mieć pozwolenie np. broń. W sytuacji znalezienia przedmiotu, który jest niebezpieczny, nie należy go przemieszczać tylko oznakować miejsce i zadzwonić pod nr 112 lub 997.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB