Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Docenili PWSZ. Nagroda dla elbląskiej uczelni za innowacyjność

2018-09-14 14:43:29 (ost. akt: 2018-09-14 14:54:07)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu znalazła się w gronie najbardziej innowacyjnych podmiotów w Polsce i otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2018.

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem gospodarczym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje, których działalność prowadzi do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju. Nagrody są wyrazem uznania dla prowadzonej działalności i uhonorowaniem jej sukcesów.

— Za najbardziej innowacyjny nasz produkt uznano system praktyk zawodowych, który legł u podstaw koncepcyjnego pozakonkursowego projektu p.n.: „Projekt Pilotażowych Praktyk Zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”. Projektem administracyjnie prowadzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego objęto ponad 30 uczelni, przede wszystkim wyższych szkół zawodowych w całej Polsce. Kwota finansowania wynosi 135 mln zł — informuje Justyna Odya z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.

Osiągnięcia nominowanych do PNI są prezentowane każdego miesiąca na łamach papierowego i internetowego wydania „Forum Przedsiębiorczości”. Udział w programie jest zatem doskonałą okazją do promowania ciekawych, nowatorskich rozwiązań – między innymi tych z wykorzystaniem pieniędzy unijnych.

Wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce na uroczystej gali Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. W dotychczasowych edycjach programu wyróżniono kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych firm w naszym kraju.

Pozostałe nagrody, wyróżnienia i certyfikaty otrzymane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu: Uczelnia Liderów (w latach 2011-2018), U-MULTIRANK, ISO 9001, EuroSymbol Synergii Nauki i Biznesu, status Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson, Ministerialne nagrody dla Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego, wyróżnienie przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, wysokie pozycje w rankingach miesięczników „Perspektywy” i „Rzeczpospolita”.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB