Żołnierze ścigali się na orientację. To były mistrzostwa 16 PDZ [zdjęcia]

2018-09-15 14:05:01(ost. akt: 2018-09-15 13:27:07)

Blisko 150 zawodników z osiemnastu jednostek wojskowych wystartowało w mistrzostwach 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w biegach na orientację. Zawody zostały rozegrane w Elblągu, okolicach Jagodnika i Braniewa.
Organizatorem mistrzostw była 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej, która wystawiła do rozgrywek swoją drużynę. Po medalowe miejsca sięgnęli: szeregowa Sylwia Wróblewska (drugie miejsce w kat. k-35 w biegu sprinterskim), st. chor. sztab. Krzysztof Banach (w kat. M-40 pierwsze miejsce w biegu sprinterskimi drugie miejsce w biegu klasycznym) oraz st. chor. sztab. Roman Typański (w kat. M-45 drugie miejsce w biegu sprinterskim oraz trzecie miejsce w biegu klasycznym).

W klasyfikacji zespołowej najwięcej punktów zdobyły drużyny: 2 Pułk Saperów w Kazuniu (pierwsze miejsce), 9 Batalion Dowodzenia Białobrzegi (drugie miejsce), 1 Brygada Pancerna z Wesołej (trzecie miejsce). Reprezentacja Braniewa zakończyła rywalizację na ósmej lokacie.

Mistrzostwa rozegrane zostały w formie dwóch biegów indywidualnych i jednego startu sztafetowego.