środa, 19 czerwca 2019. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Twierdziła, że jest z ZUS. Uwaga, oszuści ponownie atakują w Elblągu

2018-09-19 23:04:45 (ost. akt: 2018-09-19 23:13:25)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie otrzymał sygnały o oszustach, którzy kontaktują się z mieszkańcami Elbląga i podszywają się pod pracowników ZUS.

W tym tygodniu do elbląskiego oddziału ZUS dotarły sygnały o kobiecie, która odwiedza mieszkańców Elbląga i podaje się za pracownika ZUS. Oszustka prosiła młodą kobietę o zgłoszenie się do placówki ZUS następnego dnia o wskazanej godzinie. Prawdopodobnie chodziło o to, aby w tym konkretnym czasie nikogo nie było w domu.

Pani wykazała się dużym rozsądkiem, kontaktując się z najbliższą placówką ZUS i o całym zdarzeniu powiadamiając policję.
— Wizyty pracowników poza siedzibami jednostek ZUS odbywają się jedynie w dwóch przypadkach — informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego. — Pierwszy z nich to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. Oznacza to, że pracownik ZUS może przyjść do naszego domu lub innego miejsca wskazanego w zwolnieniu, jako miejsce pobytu w czasie choroby, sprawdzając, czy wykonujemy zalecenia lekarskie. Drugim przypadkiem wizyt jest kontrola przeprowadzana u osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Kontrolę taką prowadzą wyłącznie inspektorzy kontroli na podstawie stosownego upoważnienia. Kontrola taka jest zawsze zapowiadana wcześniej. Każdy pracownik ZUS przeprowadzający kontrolę posiada odpowiednią legitymację.

W razie wątpliwości co do tożsamości osoby przedstawiającej się jako pracownik ZUS można zadzwonić pod numer 22 560 1600 i poprosić o pomoc w zweryfikowaniu sprawy i potwierdzenie tożsamości pracownika.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB