Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Dzień bez samochodu w Elblągu. Rowerzyści przejechali przez miasto [zdjęcia, film]

2018-09-22 19:02:24 (ost. akt: 2018-09-22 19:29:35)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Przejazd rowerzystów przez miasto, festyn w szkole sportowej przy ul. Agrykola i darmowa komunikacja miejska dla kierowców za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego. Tak w sobotę Elbląg uczcił Europejski Dzień Bez Samochodu.

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Do obchodów przyłączył się również Elbląg. Tego dnia zorganizowano m.in. przejazd rowerowy z pl. Jagiellończyka do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Agrykola. Do przejechania było około dziewięciu kilometrów elbląskimi ulicami.

Później na terenie szkoły odbył się piknik z okazji dnia bez samochodu.
— Na placu przed budynkiem SSP 3 uczestników święta – uczniów szkoły, ich rodziców i nauczycieli oraz biorących udział w przejeździe rowerowym przywitały gorące kiełbaski z grilla, smaczne ciasta, gorące i zimne napoje oraz … mnóstwo atrakcji, jak choćby dmuchany zamek, alkogogle, stymulator zderzeń — informują organizatorzy pikniku. — Chłopców zaintrygował paintball, dziewczynki zdobiły twarze kolorowymi makijażami i wspólnie z kolegami oraz rodzicami posypywały się holi proszkiem. Uwagę małych uczestników festynu przyciągało magiczne pudełko i malowanie na streczu. Głównym jednak bohaterem imprezy były rowery: staromodne bicykle z dwoma kołami różnej wielkości i rowerki stacjonarne. Amatorzy ruchu mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnym stepie lub wyścigu na torze przeszkód.

Jak dodają, trzy godziny zabaw minęło błyskawicznie.

W sobotę kierowcy mogli w Elblągu bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej za okazaniem dowodu rejestracyjnego.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. LUKE_HS #2587137 | 82.139.*.* 23 wrz 2018 16:26

    https://youtu.be/1qITrRIi0HQ Filmik z przejazdu szukać się ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz