W Milejewie w sobotę odsłonięto pomnik z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wmurowano również kapsułę czasu dla przyszłych pokoleń, w której znalazło się m.in. wydanie "Dziennika Elbląskiego" z 21 września 2018 r.
W sobotę (22.09) w Milejewie odsłonięto pomnik z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ma cztery metry wysokości. Na jego szczycie znajduje się orzełek wojskowy z okresu Legionów oraz I wojny światowej, który jest głównym elementem obelisku. Pod nim umieszczono tablicę z napisem: „W 100-lecie odzyskania niepodległości Polska dziękuje swoim bohaterom. Społeczność gminy Milejewo. A.D. 2018”.



Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!