Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

Noc Kina Polskiego z premierą filmu "Kler". Mamy dla Was zaproszenia do Multikina

2018-09-25 10:13:42 (ost. akt: 2018-09-25 10:47:05)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

ENEMEF: Noc Kina Polskiego to wybrane najlepsze polskie filmy ostatnich miesięcy, wielkie emocje, znane i cenione nazwiska oraz poruszające historie. Na wielkim ekranie pojawią się aż cztery rewelacyjne polskie filmy, w tym premierowo wyczekiwany, kontrowersyjny "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na ten maraton filmowy w elbląskim Multikinie.

W elbląskim Multikinie podczas Nocy Kina Polskiego zostaną zaprezentowane cztery filmy: premierowo kontrowersyjny "Kler", mająca szansę na Oscara "Zimna wojna", poruszający "Najlepszy" oraz prawdziwa do bólu "Cicha noc".

Różni bohaterowie w odmiennych realiach i czasach ukażą wielobarwność polskiej rzeczywistości, skłonią do refleksji i na długo zapadną w pamięci widzów. To całonocne spotkanie z wybitnym kinem przez duże K!

ENEMEF: Noc Kina Polskiego w elbląskim Multikinie przy ul. Płk. Dąbka 152 (Centrum Handlowe Ogrody) odbędzie się w najbliższy piątek (28.09) i potrwa do soboty (29.09) do około godz. 6. Bilety kosztują 35 i 37 zł.

Dla naszych Czytelników mamy trzy pojedyncze zaproszenia na ten maraton. Żeby zdobyć jedno z nich należy wysłać sms pod nr 72051 i w jego treści napisać za co lubi się filmy - treść sms to de.fm.odpowiedź.
Koszt jednego sms to 2,46 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną liczbę odpowiedzi. Na sms-y czekamy do najbliższego czwartku (27.09) do godz. 23.59. Zaproszenia trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie. Regulamin na www.dziennikelblaski.pl

>>> NOC KINA POLSKIEGO - o filmach
• Kler, premierowo
Najnowszy, kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego. O tym filmie będzie głośno!
Film opowiada losy trzech księży: robiącego karierę pracownika kurii, wiejskiego proboszcza ulegającego ludzkim słabościom oraz księdza tracącego zaufanie do swych parafian. Połączyła ich tragiczna historia sprzed lat, w każdą rocznicę katastrofy spotykają się ze sobą, aby uczcić swe ocalenie. Wkrótce ich historie połączą się na nowo.
Smarzowski porusza trudne tematy i ukazuje ciemną stronę kościoła, przełamuje tabu i prowokuje do dyskusji.

• Zimna wojna
Fenomenalny film, który podbił tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes i zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię. Mówi się, że jest to mocny kandydat na tegorocznego Oscara i to w kilku kategoriach.
Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą być razem, a jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Akcja rozgrywa się w latach 50. i 60. w powojennej Polsce, a także w Paryżu, Berlinie i Jugosławii. Wybitny muzyk i młoda, utalentowana dziewczyna spotykają się na przesłuchaniu młodych talentów, choć wydają się kompletnie niedobrani, łączy ich niezwykłe uczucie. Z czasem zostaje ono wystawione na kolejne próby, bohaterowie są zmuszeni stawić czoła co rusz to nowym przeciwnościom.

• Najlepszy
Fascynująca historia Polaka, który osiągnął spektakularny sukces i wzbudził podziw całego świata.
Film inspirowany życiem Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Bohater zaczyna swoją wielką historię jako nastoletni narkoman, na swoim koncie ma konflikt z prawem, traci ukochaną dziewczynę wraz z poczętym dzieckiem i stacza się na dno. Nadchodzi moment, w którym podejmuje morderczą walkę ze swoją ciemną stroną, po kolejnych porażkach i triumfach osiąga sukces - wychodzi na prostą i zostaje mistrzem świata w triathlonie.
Poruszający film o burzliwym życiu, ludzkich słabościach, wielkiej przemianie i ponadprzeciętnej woli walki.

• Cicha noc
Ujmujący prawdziwością film wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych, zdobył m.in. 9 Orłów i 7 Złotych Lwów.
Adam pracuje za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia niespodziewanie pojawia się w swoim rodzinnym domu na polskiej prowincji. Z czasem wychodzi na jaw cel jego wizyty oraz kolejne fakty z życia poszczególnych członków rodziny, okazuje się, że relacje krewnych są bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Wydarzenia tej wigilijnej nocy odmienią życie każdego z nich...
To nie jest opowiastka o ciepłych, rodzinnych świętach otoczonych lukrem, ten film pokazuje prawdziwą polską rzeczywistość, w której nie brakuje goryczy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB