Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Studenci PWSZ w Elblągu rozpoczęli rok akademicki

2018-09-28 13:19:17 (ost. akt: 2018-09-28 13:45:08)
Inauguracja roku akademickiego w PWSZ w Elblągu

Inauguracja roku akademickiego w PWSZ w Elblągu

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W piątek (28.09) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu zainaugurowano rok akademicki.

W piątek o godz. 11 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019. To już 21. rok szkolny w historii uczelni. Niedawno, zakończyła ona bowiem obchody jubileuszu 20-lecia istnienia.
— Przez cały ten okres pracowaliśmy na rozwój naszej uczelni— podkreślił prof. Zbigniew Walczyk, rektor Państwowej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Niedawno uczelnia otrzymała prestiżowe wyróżnienie: Polską Nagrodę Innowacyjności.
— Za najbardziej innowacyjny produkt uczelni uznano system praktyk zawodowych. Projektem objęto 34 uczelnie, a w nich 7 tys. praktykantów — mówił prof. Walczyk.

Polską Nagrodę Innowacyjności przyznaje Polska Agencja Przedsiębiorczości, a otrzymują ją najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje, których działalność prowadzi do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju. Nagrody są wyrazem uznania dla prowadzonej działalności i uhonorowaniem jej sukcesów. Za najbardziej innowacyjny produkt PWSZ w Elblągu uznano system praktyk zawodowych.

Rektor PWSZ w Elblągu zwrócił się również z życzeniami do studentów.
— To wy jesteście solą tej uczelni i wszystko, co tworzymy jest dla was. Gratuluję wyboru uczelni, wykorzystajcie swoja szansę na zdobycie wykształcenia, bo to ono w szybko zmieniającym się świecie jest gwarancją zdobycia dobrej pracy — mówił prof. Walczyk.

Życzenia studentom i wykładowcom złożył m.in. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
— Gratulują PWSZ tych 20. lat, my współpracujemy z uczelnią na co dzień. Tę współpracę widać m.in. przy wsparciu jakiego udziela PWSZ firmom w Elbląskim Parku Technologicznym — mówił prezydent Wróblewski.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB