Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

EUHE zainaugurowała nowy rok akademicki

2018-09-29 13:27:08 (ost. akt: 2018-09-29 13:43:35)
Rozpoczęcie roku na EUHE

Rozpoczęcie roku na EUHE

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Już siedemnasty raz w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej zabrzmiał Gaudeamus igitur. W sobotę (29.09) zainaugurowano nowy rok akademicki.

W sobotę (29.09) w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej zainaugurowano nowy rok akademicki. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10 w auli EUH-E przy ulicy Lotniczej.

Oprócz immatrykulacji i ślubowania studentów pierwszego roku była to też okazja do nagrodzenia najlepszych absolwentów tej uczelni. Listy gratulacyjne i nagrody książkowe otrzymali: Katarzyna Rychcik, Natalia Plewako, Katarzyna Czarnecka, Grażyna Drygiel, Danuta Kluk, Dorota Dawidziuk, Krzysztof Akierman, Aldona Czurakowska, Edyta Kokot, Agnieszka Wasyk, Małgorzata Śliwińska, Jarosław Korzeniowski, Jacek Młotkowski oraz Tomasz Gaweł.

W auli EUHE rozbrzmiał Gaudeamus igitur w wykonaniu Chóru Cantata, który wystąpił także z krótkim koncertem.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna na początku funkcjonowała jako uczelnia zawodowa, od lutego 2004 jest uczelnią akademicką, z prawem prowadzenia studiów magisterskich. EUH-E jest jedyną uczelnią w Elblągu prowadzącą kształcenie na kierunkach medycznych.

— Chciałam zrobić studia magisterskie z zakresu administracji publicznej. Przydadzą mi się one w pracy i uważam, że na naukę nigdy nie jest za późno. Z powodu zobowiązań rodzinnych nie mogłabym studiować poza Elblągiem, wybór EUHE jest więc dla mnie optymalny. Tutaj studia kończył mój kolega i był bardzo zadowolony, zarówno z programu, jak i z kadry — mówi pani Katarzyna z Nowego Dworu Gdańskiego, która studiuje na EUH-E.

Podczas rozpoczęcia roku akademickiego wykład inauguracyjny pod tytułem „Medycyna holistyczna w leczeniu chorób cywilizacyjnych” wygłosił dr n. med. Grzegorz Mańko, nauczyciel akademicki EUH-E i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, fizjoterapeuta i specjalista rehabilitacji ruchowej.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB