Sobota, 21 września 2019. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Niepodległościowa setka po Wysoczyźnie Elbląskiej

2018-10-01 15:19:20 (ost. akt: 2018-10-01 15:22:08)
Wycieczka rowerowa z MOSiR

Wycieczka rowerowa z MOSiR

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Miejska Wycieczka Rowerowa "100 km na 100 lat’’ to impreza związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

— Wymagający dystans tej najdłuższej w historii Miejskiej Wycieczki Rowerowej, wymaga specjalnej oprawy, dlatego też w jej trakcie uczestnicy będą mieli do dyspozycji dwa bufety (Dwór Dawidy w Dawidach i Hotel Kopernik we Fromborku) na trasie wycieczki, a dla bezpieczeństwa i wygody rowerzystów na trasie będzie bus w którym będzie można – w razie konieczności – dokończyć wycieczkę lub odpocząć — informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Trasa wycieczki: Elbląg-Pasłęk-Dawidy-Młynary-Włóczyska-Frombork-Pogrodzie-Zajączkowo-Ogrodniki-Łęcze-Kamienica Elbląska-Elbląg.

— Do udziału w tej niecodziennej inicjatywie zapraszamy rowerzystów z doświadczeniem w pokonywaniu długich, całodziennych dystansów, dysponujących sprawnymi rowerami z działającymi przerzutkami. Tempo wycieczki będzie spokojne, w granicach 15-18 km/h. Dłuższe postoje związane będą z przerwami cateringowymi na bufetach w Dawidach (29 km trasy) i we Fromborku (58 km trasy). Poza tym będą też krótkie postoje na jedzenie, picie, zakupy i robienie zdjęć — informują organizatorzy.

Wymagająca trasa wycieczki prowadzi wyłącznie po drogach asfaltowych bardzo różnej jakości. Ukształtowanie terenu na trasie jest pagórkowate, będą więc występować podjazdy oraz zjazdy. Rekomendujemy jazdę na rowerach MTB lub trekkingowych. Każdy z uczestników samodzielnie powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie nie będzie możliwości zrobienia poważnych napraw.

Każdy z uczestników tej wyjątkowej edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych otrzyma pamiątkowy certyfikat. Zakończenie wycieczki w siedzibie PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, ul. Krótka 5 około godziny 18:00.

Liczba uczestników wycieczki jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa i logistycznych do 50 osób. Zapisy (imię i nazwisko, wiek) wyłącznie osób pełnoletnich są przyjmowane od dzisiaj na adres marek.kamm@mosir.elblag.eu do wyczerpania puli 50 miejsc o czym zostanie zamieszczona informacja na stronie internetowej MOSiR. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Wysyłając e-mail z danymi zgadzają się Państwo na ich przetwarzanie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO), w celu rejestracji na wydarzenie.
Ruszamy 14 października 2018 r. o godzinie 8:00 z Placu Dworcowego w Elblągu.
Informacja organizatora

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rower #2592705 | 91.228.*.* 2 paź 2018 10:34

    Zapisy zamknięte

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz