Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Stu policjantów z Elbląga i Pasłęka strajkuje w Warszawie

2018-10-02 10:48:42 (ost. akt: 2018-10-02 11:15:56)
Wyjazd policjantów z Warmii i Mazur na protest do Warszawy

Wyjazd policjantów z Warmii i Mazur na protest do Warszawy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

We wtorek (2.10) w Warszawie odbędzie się ogólnopolski protest policjantów, weźmie w nim udział około setka policjantów z Elbląga oraz Pasłęka.

Tysiące policjantów będą we wtorek protestowali w Warszawie. Przejdą Traktem Królewskim: z placu Zamkowego na plac Na Rozdrożu. Po drodze chcą też złożyć petycje w Pałacu Prezydenckim i kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

— Z całego regionu warmińsko-mazurskiego w proteście uczestniczyło będzie ponad tysiąc policjantów, w tym z Elbląga i Pasłęka około setka — mówi Sławomir Koniuszy, przewodniczący Związków Zawodowych w NSZZ Policji w Olsztynie.

KMP w Elblągu zatrudnia blisko 400 funkcjonariuszy. Łatwo więc policzyć, że na protest w stolicy wybrała się 1/4 obsady.

Powodem protestu jest brak porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie postulatów: między innymi podwyżki płac i zmiany przepisów emerytalnych.
— Nie jest to pierwszy protest policjantów, zawsze o nasze postulaty walczymy pokojowo, spokojnie — mówi Sławomir Koniuszy.

Marsz ma zakończyć się na placu Na Rozdrożu. Zaplanowano tam przemówienia oraz happeningi.

Zarząd Główny NSZZ Policjantów ostrzega protestujących policjantów przez ewentualnymi prowokacjami.
— Z uzyskanych informacji wynika, iż MSWiA poprzez swoje służby, w tym Biuro Nadzoru Wewnętrznego będzie monitorować przebieg manifestacji, dlatego wszyscy czynni funkcjonariusze powinni wykazać się samokontrolą. Istnieje bowiem zagrożenie wszczynania postępowań, w tym z etyki. Wiemy także, że nasza manifestacja będzie nagrywana przez środowiska narodowe i kibolskie. Mogą być wobec nas stosowane prowokacje.Ponadto przypominam, iż manifestacja nie jest polityczna. Odbywa się w związku ze złożonymi przez Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych postulatami.Osoby, które usiłowałyby wejść ze swoimi hasłami muszą być bezwzględnie usuwane przez nasze służby porządkowe. W manifestacji nie przewidujemy udziału polityków, członków stowarzyszeń i innych organizacji poza osobami zaproszonymi przez organizatora protestu — czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB