Poniedziałek, 24 czerwca 2019. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Rosjanie kochają Elbląg nie tylko za zakupy!

2018-10-02 14:29:24 (ost. akt: 2018-10-02 14:56:42)
Festiwal Kultury Polskiej w Kaliningradzie

Festiwal Kultury Polskiej w Kaliningradzie

Autor zdjęcia: arch. EKT

Elbląg promował się na "Festiwalu Kultury Polskiej" w Kaliningradzie. Co najbardziej interesowało Rosjan w naszym mieście i regionie?

Na terenie Muzeum Światowego Oceanu w Kaliningradzie odbył się 29 września pierwszy "Festiwal Kultury Polskiej" w Kaliningradzie pn. "Другие берега - Польша", czyli "Inne brzegi - Polska".

Elbląski Klaster Turystyczny przygotował bogaty wachlarz materiałów prezentujących walory turystyczne i atrakcje naszego miasta i regionu.

— Było wiele rozmów z mieszkańcami Kaliningradu a przy okazji częstowaliśmy ich naszymi regionalnymi wypiekami. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem — informuje Hanna Skrobotun z Elbląskiego Klastra Turystycznego.

Co najbardziej interesuje w Elblągu turystów z Rosji?
— Znają i pytają o przebiegający przez nasze miasto i region szlak św. Jakuba, dużo osób pyta również o szlak rowerowy Green Velo. Rosjan oczywiście interesują noclegi w Elblągu i część elbląskich hoteli to już rozpoznawalne wśród nich marki. Rekordy popularności bije Elbląskie Święto Chleba, bardzo ono im się podoba. Zainteresowaniem cieszyły się już też tegoroczne oferty sylwestrowe w naszym mieście — informuje Hanna Skrobotun z Elbląskiego Klastra Turystycznego.

Jak podkreśla Hanna Skrobotun, festiwal był świetną okazją, by pokazać Elbląg "przeciętnemu" Rosjaninowi.
— Jest on skierowany nie do touroperatorów, ale do zwykłego turysty. Muzeum Światowego Oceanu to doskonałe miejsce, odwiedza je bowiem mnóstwo turystów. Ruch na naszym stoisku był olbrzymi — informuje Hanna Skrobotun.

Organizatorami wydarzenia byli: Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie, Muzeum Światowego Oceanu w Kaliningradzie, Szkoła językowa „Expert” z Kaliningradu oraz Centrum Aktywnej Informacji „Maverik” z Gdańska.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Akcjat4 #2593379 | 109.241.*.* 3 paź 2018 08:00

    Tylko polityka i wyznania dzielą ludzi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz