środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

"Wokół Niepodległej" zmierza w kierunku Elbląga

2018-10-05 09:29:42 (ost. akt: 2018-10-05 09:45:17)

Autor zdjęcia: Morski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej, który swoim działaniem obejmuje również Elbląg, przejęli w czwartek w nocy pałeczkę ogólnopolskiej sztafety „Wokół Niepodległej”. Teraz są w województwie zachodniopomorskim i zmierzają w kierunku Elbląga i Fromborka. W tym drugim mieście pałeczkę przejmą pogranicznicy z Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej

Bieg Sztafetowy „Wokół Niepodległej” ruszył 22 września z miejscowości Berżniki na Podlasiu. Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej biegną wzdłuż polskiej granicy nieprzerwanie przez 18 dni, pokonując dystans około 3600 km. Bieg ma charakter symboliczny i odbywa się, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odcinek w Morskim Oddziale Straży Granicznej, który obejmuje również Elbląg, jest najdłuższy wśród wszystkich etapów sztafety „Wokół Niepodległej”. Trasa biegu przebiega przez Szczecin, Świnoujście, wzdłuż wybrzeża morskiego (Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Władysławowo, Hel) do Trójmiasta i pomnika na Westerplatte, gdzie zostaną złożone kwiaty. Stamtąd biegacze wyruszą w stronę Elbląga i dalej Fromborka, by 8 października przekazać tam pałeczkę sztafety funkcjonariuszom z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

— Z uwagi na warunki terenowe część dystansu zostanie pokonana na jednostkach pływających Straży Granicznej z zainstalowaną na nich bieżnią. To warunek, aby bieg odbywał się nieprzerwanie i został uznany jako rekord Polski w kategorii „najdłuższy bieg sztafetowy”. Tak będzie m.in. na Zalewie Szczecińskim — informuje Morski Oddział Straży Granicznej.

W całym kraju pałeczkę sztafetową będzie niosło ok. 500 funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej. Każdy z nich pokona średnio około siedmiu kilometrów.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB