Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

53-latek walczy z rakiem wątroby. Organizują bieg, by mu pomóc

2018-10-10 19:00:59 (ost. akt: 2018-10-10 19:10:43)

Bolesław Malinowski ma 53 lata jest mężem i ojcem 2 dzieci. Choruje na raka wątroby i dróg żółciowych. Jego jedyną szansą jest leczenie w Niemczech, na które potrzebuje 160 tysięcy złotych. W tej trudnej sytuacji nie pozostał jednak sam.

— Jestem przeciętnym 53-latkiem mieszkającym w Elblągu, wrażliwym na czyjeś nieszczęście i zawsze skorym do pomocy — pisze o sobie pan Bolesław. — Wraz z moją żoną Małgosią i dwoma synami tworzymy szczęśliwą rodzinkę. Może taką samą jak Twoja … W kwietniu 2017 roku nasze życie wywróciło się do góry nogami – zdiagnozowano u mnie guza wątroby. Było to, jak piorun z jasnego nieba! Rodzina pomogła mi przetrwać szok, przerażenie i rozpocząć walkę z tak potworną chorobą jaką jest rak wątroby i dróg żółciowych.

Jak dodaje, został zakwalifikowany do odbycia terapii dendrytycznej w Niemczech, w Labor Dr. Med. F. Gansauge w Ulm. Jest po pierwszej szczepionce, ale koszty terapii są olbrzymie. Mężczyzna oszacował je na około 160 tys. zł.

Teraz panu Bolesławowi postanowili pomóc: Szkolno Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych "Lepszy Elbląg", Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Stowarzyszenie ELAktywni. I postanowili zorganizować bieg charytatywny dla Bolesława Malinowskiego, który odbędzie się w elbląskiej Bażantarni już w najbliższą niedzielę (14.10). Do przebiegnięcia będzie 500 metrów dla dzieci oraz 2 lub 5 km. Wpisowe wynosi 10 zł.

Zawody rozpoczną się o godz. 14, kiedy ruszy rejestracja uczestników. O godz. 15 wystartują zawodnicy na 5 km, a 45 minut później na 2 km.
— Na zwycięzców czekają medale, oraz dyplomy. Spośród wszystkich uczestników zostanie wylosowane sześć osób, które otrzymają bon na bezpłatną pizzę w pizzerii Aduś! — informują organizatorzy.

Zapisy prowadzone są na stronie www.lepszyelblag.pl.

— Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci! Nie trzeba biec, można tylko kibicować! Na miejscu będzie można nabyć ciasto i herbatę. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Bolesława — dodają organizatorzy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2600424 | 5.173.*.* 12 paź 2018 15:16

    Wszyscy w niedzielę spotykamy się w Bażantarni

    ! - + odpowiedz na ten komentarz