środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Zapraszają na treningi. Przygotuj się do Biegu Niepodległości

2018-10-15 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-16 14:41:14)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

11 listopada w Elblągu po raz piąty odbędzie się Bieg Niepodległości. Organizatorzy zapraszają na wspólne treningi, które pozwolą lepiej przygotować się do przebiegnięcia 10 kilometrów. Wciąż także można zgłaszać swój udział w biegu.

Elbląski Bieg Niepodległości z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Świadczyć o tym może liczba chętnych, których w każdej edycji przybywa. Jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do zawodów, nawet tych czysto amatorskich i rekreacyjnych, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wybiegane kilometry na treningach sprawiają, że nasz organizm po każdych zajęciach jest coraz lepiej przygotowany do obciążeń. Właśnie z myślą o tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza na wspólne treningi przed tegorocznym Biegiem Niepodległości. Zajęcia skierowane są do wszystkich chętnych, tych, którzy być może nie mają z kim wspólnie trenować oraz osób, którym brakuje motywacji.

— Wychodząc naprzeciwko i tym zdecydowanym, a także i tym wahającym się, zapraszamy serdecznie na biegi przygotowawcze poprzedzające udział w Biegu Niepodległości — informuje Paweł Głowacki z działu organizacji imprez MOSiR. — Do czasu rozpoczęcia imprezy będziemy się spotykali na parkingu na Modrzewinie w każdy wtorek o godz. 17. Przyjdź, przybiegnij, przyjedź rowerem lub samochodem. Nie może tam ciebie zabraknąć. Miejsce zbiórki nie jest przypadkowe, teren jest oświetlony, a bezpieczeństwo nas wszystkich jest absolutnym priorytetem.

Cały czas trwają także zapisy do biegu głównego. Na miesiąc przed zamknięciem list startowych licznik chętnych do udziału w biegu osiągnął ponad 200 nazwisk. Bieg Niepodległości odbędą się 11 listopada. Start i meta będą znajdowały się w tym samym miejscu, na ul. Teatralnej. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 13.30. Trasa biegu będzie przebiegała przez centrum miasta. Zawodnicy pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego, w sumie 10 km. Zapisy do V Elbląskiego Biegu Niepodległości prowadzone są na platformie internetowej www.elektronicznezapisy.pl. Przewidziano także bieg sztafet (3x3333 m) oraz Mały Bieg Niepodległości dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Najmłodsi, w zależności od kategorii wiekowej, będą mieli do pokonania dystans od 50 do 600 metrów.

— Już prawie połowa puli miejsc dla dzieci została wyczerpana i zbliża się wielkimi krokami ten moment, by zapisać swoją pociechę na Mały Bieg Niepodległości — informuje zastępca dyrektora MOSiR Marek Kucharczyk. — Wprawdzie zapisy przyjmowane są do 4 listopada, ale sugerujemy, aby nie czekać do ostatniej chwili. Wpisowe w Małym Biegu Niepodległości wynosi 10 złotych, a młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Niepodległości, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Zapisy do Małego Biegu Niepodległości przyjmowane są za pomocą serwisu www.elektronicznezapisy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB