Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Oddanie odcinka nowej "siódemki" zagrożone?

2018-10-16 08:57:22 (ost. akt: 2018-10-16 14:41:29)
Trasa S7 do Gdańska

Trasa S7 do Gdańska

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Budowa nowego odcinka S 7, łączącego Gdańsk z Elblągiem miała potrwać do końca października, ale jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, konkretnego terminu oddania jej do użytku jeszcze nie ma. Najpierw muszą zostać wykonane wszystkie elementy drogi, następnie przeprowadzone odbiory i uzyskanie zezwoleń.

Na początku września informowaliśmy, że GDDKiA podpisała aneksy do umów z wykonawcami trasy S7 łączącej Gdańsk z Elblągiem. Przedłużono wtedy termin oddania do użytku dróg bocznych i elementów infrastruktury na nowo budowanej trasie ekspresowej z Elbląga do Gdańska. Tym samym drogi serwisowe miały powstać do końca kwietnia przyszłego roku. Jednak zapewniano wtedy, że trasa główna ma być przejezdna do końca października br.

Dzisiaj ten termin też nie wydaje się być taki pewny.
— Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu dziennego oddania do ruchu drogi ekspresowej S7 na obu odcinkach. Po pierwsze muszą zostać wykonane wszystkie elementy drogi, następnie przeprowadzone odbiory i wreszcie uzyskanie stosownych zezwoleń. Wówczas będzie można bezpiecznie, zgodnie z przepisami dopuścić ruch samochodowy — mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Co się zatem dzieje na nowo budowanej trasie?
— Obecnie prowadzone są intensywne prace wykończeniowe przy samej drodze ekspresowej i węzłach. W tym ostatnie prace bitumiczne przy nawierzchni drogi ekspresowej. Ponadto prowadzone są roboty budowlane przy infrastrukturze towarzyszącej: drogom serwisowym, dojazdom do pól i posesji itp. Przypominam, że do końca października br. powinny zakończyć się prace na jezdniach zasadniczych, węzłach i głównych drogach poprzecznych. Pozostałe infrastruktura ma być zrealizowana do 27 kwietnia 2019 r. na odc. 1, czyli Koszwały - Nowy Dwór Gdański) i do 14 grudnia br. na odc. 2: Nowy Dwór Gdański - Elbląg — opowiada Michalski.

I zapewnia, że wszystkie strony zaangażowane w proces inwestycyjny są zdeterminowane, żeby jak najszybciej uruchomić normalny ruch na obu odcinkach S7.
— Będziemy jeszcze informowali Państwa o terminach oddania drogi do ruchu — dodaje rzecznik GDDKiA.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janosik #2603353 | 37.47.*.* 16 paź 2018 16:24

  Póki nie pada jest śliczna pogoda niech wykonawca zapieprza na 3 zmiany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. boloo #2603306 | 86.29.*.* 16 paź 2018 15:39

  "jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, konkretnego terminu oddania jej do użytku jeszcze nie ma" Jest, barany, w kontrakcie na budowę, jest jak wół.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. to-ja #2603305 | 91.227.*.* 16 paź 2018 15:38

  I tak lepiej im idzie niż na inwestycjach w Olsztynie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. qwe #2603265 | 83.3.*.* 16 paź 2018 14:51

  zdeterminowane...czyli po łepkach a później będziemy naprawiać

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. lolo #2603183 | 188.112.*.* 16 paź 2018 13:12

  " Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu dziennego oddania do ruchu drogi ekspresowej S7 na obu odcinkach. Po pierwsze muszą zostać wykonane wszystkie elementy drogi, następnie przeprowadzone odbiory i wreszcie uzyskanie stosownych zezwoleń. Wówczas będzie można bezpiecznie, zgodnie z przepisami dopuścić ruch samochodowy — mówi Piotr Michalski," rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - nie no Panie Michalski dziekuje za ta informacje bo nie wiedzialem zeby dopuscic ruch samochodowy to wczesniej musza byc wykonane wszsytkie elementy drogi WOW czyzby Pan na stanowisku z nadania PIS? - ja mam pytanie jakie byly kary umowne za niewykonanie drogi w ustalonym terminie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)