Drugie zwycięstwo "Meblarzy" [zdjęcia]

2018-10-21 12:37:39(ost. akt: 2018-10-21 12:42:03)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg pokonali w sobotę przed własną publicznością Mazura Sierpc 31:28. To ich drugie zwycięstwo w tym sezonie.
• Meble Wójcik Elbląg — MKS Mazur Sierpc 31:28 (16:13)
Meble Wójcik: Ram, Jaworski, Dąbrowski — Ławrynowicz, Spychalski 3, Boneczko 8, Stępień 5, Karczewski 4, Ostałowski, Nowakowski 3, Załuski 2, Sarzak, Krawiec 1, Budzich 2, Lachowicz 2, Rudnicki 1. Kary: 10 min
Najwięcej dla Mazura: Rutkowski 6, Lisiecki 5, Koper 5. Kary: 10 min

— Do sobotniego meczu z Mazurem, w którym występuje nasz były zawodnik Filip Koper, nasi zawodnicy podeszli bardzo zaangażowani. Widać było od początku, że interesuje ich tylko zwycięstwo — stwierdza kierownik elbląskiej drużyny Piotr Sadowski.

Meblarze świetnie rozpoczęli to spotkanie. W 7. min po golach Rafała Stępnia, Adama Nowakowskiego, Bartosza Krawca oraz Kamila Karczewskiego prowadzili już 4:0. Goście, niezrażeni takim wynikiem, mozolnie zaczęli odrabiać straty i po kwadransie gry na tablicy wyników było 7:7. W tym czasie gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych (Stępień i Nowakowski). Do szatni w lepszych humorach schodzili jednak elblążanie, którzy po golach Marka Boneczki i Stępnia odskoczyli na dwie bramki, a do przerwy swoją przewagę powiększyli o jeszcze jedno trafienie.

W drugiej połowie Meble Wójcik Elbląg kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i do 40. min pilnowały trzybramkowej przewagi (22:19).

— W kolejnych pięciu minutach, dzięki bardzo dobrej grze w obronie i szybkim kontratakom, prowadziliśmy już 26:19 — relacjonuje Sadowski.
Jednak elblążanie, chyba zbyt pewni swego, zaczęli grać nonszalancko. Wykorzystał to rywal, który odrobił część strat i w 55. min przegrywali tylko 25:28. Gospodarze nie wypuścili zwycięstwa z rąk i w ten sposób odnieśli drugie zwycięsto w tym sezonie.