Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Z przewodnikiem za miasto. Łęcze wioska wiatru i podcieni

2018-10-23 09:22:33 (ost. akt: 2018-10-23 09:25:23)

Autor zdjęcia: arch. PTTK

Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Elbląg, zaprasza 27 października 2018 (sobota) na wycieczkę autokarową do Łęcza.

Współorganizatorem wycieczki jest „Stowarzyszenie Łęcze - wieś z perspektywą”. Łęcze - Wioska Wiatru i Podcieni należy do Partnerstwa Miejscowości Tematycznych Miejsca z Duszą. To dzięki wiejącym tu silnym wiatrom a także zabytkowemu wiatrakowi, zawdzięcza swój temat przewodni. Wycieczkę poprowadzą przewodnicy PTTK Elbląg: Leszek Marcinkowski i Stanisław Bukojemski.

Wycieczki pod hasłem „Z przewodnikiem PTTK za miasto” to propozycja skierowana do wszystkich miłośników historii regionu. Trasy wycieczek związane są z historią, zabytkami i przyrodą regionu oraz biografią osób, które połączyły swoje losy z Ziemią Elbląską i nie tylko. W trakcie wyjazdów, uczestnicy mają niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca unikatowe i na co dzień niedostępne. Wycieczki prowadzą przewodnicy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego działającego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz zaprzyjaźnieni przewodnicy z innych kół PTTK.

Program wycieczki:
- godz. 9.15 – zbiórka pod PTTK Elbląg (ul. Krótka 5),
- godz. 9.30 – wyjazd na trasę,
- godz. 10.00 - 13.00 – spacer po Łęczu: grodzisko „Łęcze”, domy podcieniowe, barokowy,
kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, ruiny wiatraka, poczęstunek serwowany,
przez „Stowarzyszenie Łęcze - wieś z perspektywą”,
- godz. 13.30 – powrót do Elbląga.

W ramach wpisowego każdy uczestnik ma zapewnione: przejazd i ubezpieczenie NNW, opiekę przewodników PTTK na całej trasie, wejścia do obiektów, pamiątkowy znaczek, poczęstunek.

Ze względu na ograniczoną ilość uczestników, zapisy oraz wszelkie informacje w biurze PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej (ul. Krótka 5) w Elblągu lub pod nr tel. (55) 641-12-96 do dnia 24 października 2018 (wtorek). Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych lub odwołania wycieczki w przypadku braku zainteresowania.
Informacja PTTK Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Motocyklista #2607048 | 109.241.*.* 23 paź 2018 10:09

    Szkoda że ten wiatrak jest zkazany na zagładę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz