Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Solidne przygotowania i brązowy medal. Elblążanin na podium mistrzostw Europy

2018-10-23 14:54:49 (ost. akt: 2018-10-23 21:59:20)
Adrian Durma (drugi z prawej) na podium mistrzostw Europy

Adrian Durma (drugi z prawej) na podium mistrzostw Europy

Przygotowania do tych zawodów kosztowały go wiele sił. Ale opłaciło się. Adrian Durma z Elbląga wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy w kick-boxingu.

W mistrzostwach Europy w kick-boxingu, które odbyły się na Słowacji, wystartowało blisko pół tysiąca zawodników z 59 krajów. W tym gronie był również Adrian Durma z Elbląga, który rywalizował w kat. 74 kg i w formule kick-light po ciężkich walkach wywalczył brązowy medal. Elblążanin odpadł z turnieju po wyrównanej walce o wejście do finału, gdzie zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Markiem Karlikiem, aktualnym mistrzem świata i późniejszym triumfatorem ME.

— Bardzo ciężko trenowałem przed mistrzostwami na Słowacji. Nie miałem żadnego dnia wolnego. Przez ostatnie dwa miesiące trenowałem dwa razy dziennie, sam układałem plan treningowy i sam trenowałem, dlatego ten wynik cieszy mnie bardzo — powiedział nam Adrian Durma. — To pierwszy medal takiej rangi zdobyty przez zawodnika naszego klubu, co cieszy jeszcze bardziej. Ten sezon, chociaż jeszcze się nie skończył, miałem naprawdę bardzo ciężki. A brązowym medalem potwierdziłem swoją pozycję w światowej czołówce.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB