Ruszył XII sezon Basket Ligi

2018-10-23 15:30:32(ost. akt: 2018-10-23 15:31:36)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu rozpoczęły się rozgrywki miejskiej ligi koszykówki amatorskiej NATI ŚGO Basket Ligi. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn, w tym jedna drużyna kobieca.
Czarna Kobra, Normal Crew, ŚGO Pasłęk, ER-DJE-TIE na 100%, Max EKIPA, 6 Packers, Silnik od Zastawy i Modliszki to pełen zestaw nierzadko bardzo oryginalnych, jak widać, nazw zespołów, które w tym sezonie podjęły trud walki o tytuł amatorskiego Mistrza Elbląga.

— Ten sezon to także pewne zmiany organizacyjne w lidze. Do wieloletniego Sponsora Tytularnego ligi koszykarskiej firmy NATI Producent Opakowań doszedł obecnie Sponsor Strategiczny Pan Tomasz Iwanicki, kapitan zespołu z Pasłęka Świąteczne Granie Ofiarowanie (ŚGO) Pasłęk — informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W meczu otwarcia sezonu 2018/2019 drużyna ŚGO Pasłęk spotkała się z zespołem Silnik od Zastawy. Emocjonujący do ostatniej minuty mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Pasłęka 67:61, a drużyna Silnika od Zastawy zdołała wygrać jedną kwartę w stosunku 20:14. W trzech pozostałych drużyna ŚGO Pasłęk punktowała 16:12, 16:13 i 21:16.

W drugim meczu wieczoru otwarcia drużyna Normal Crew spotkała się z debiutującym w miejskich rozgrywkach zespołem Max Ekipa. Bardzo wyrównana walka toczyła się przez pierwsze kwarty zakończone odpowiednio 15:15 i 13:13. Decydująca dla losów spotkania okazała się kwarta trzecia, którą Normal Crew wygrało 15:6 i tej przewagi już nie oddało do końca wygrywając ostatecznie 61:48 i punktując w kwarcie ostatniej 18:14.

W piątkowych meczach pierwszej kolejki do walki o punkty ruszyły najlepsze drużyny poprzedniego sezonu, czyli obrońcy tytułu z Czarnej Kobry oraz srebrni medaliści, w obecnym sezonie występujący pod nazwą ER-DJE-TJE na 100% (w zeszłym ER-DJE-TJE Bez Wadliwego Kolana). Czarna Kobra bez problemów pokonała zespół 6 Packers, dając tylko w pierwszej kwarcie (15:11) nadzieję przeciwnikom na wyrównaną walkę. Pozostałe toczyły się już pod zdecydowane dyktando mistrzów i zakończyły się zwycięstwem w całym meczu 83:39 (29:10, 17:5, 22:14).

Drugi mecz to spotkanie mężczyzn i kobiet, czyli do akcji wkroczyły Modliszki, bo tak nazywa się w tym sezonie kobiecy team. Zgodnie z przewidywaniami mecz zakończył się wysokim zwycięstwem ER-DJE-TJE na 100% w stosunku 107:56 (30:8, 35:18, 21:12, 21:18) i tym samym po raz pierwszy padła bariera zdobytych 100 punktów w jednym meczu. Panie stawiły większy opór w czwartej kwarcie, ale jednak nie były w stanie wygrać kwarty.

W ten sposób zakończyła się pierwsza kolejka spotkań, po której lepszym stosunkiem zdobytych koszy prowadzi zespół ER-DJE-TJE na 100% przed Czarną Kobrą i Normal Crew.

Mecze NATI ŚGO Basket Ligi odbywają się zawsze w środy i piątki w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu na ul. Zajchowskiego 12. Początek rozgrywek o godzinie 19:00.