Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

2018-10-29 09:20:16 (ost. akt: 2018-10-29 10:58:55)
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna, a mieszkańcy mogą zostawić swój pojazd na parkingu PWSZ przy Al. Grunwaldzkiej i przesiąść się do autobusów.

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica. Od godz. 9:00 do ok. 16:00 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

- na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Nowowiejską, Agrykola, Wspólną, Sienkiewicza, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6; powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);

- na linii  nr  31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
- na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11);

29 - 31 października oraz 2 listopada (poniedziałek – środa oraz piątek) wszystkie autobusy będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica. Od godz. 9:00 do ok.16:30  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

- na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Nowowiejską, Agrykola, Wspólna, Sienkiewicza, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6; powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);

- na linii 11 – z al. Odrodzenia do cm Dębica;
na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
- na linii  nr  31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką i Fromborską;

Ponadto, od 29 do 31 października oraz 2 listopada, od godz. 9:00 do ok. 13:00  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na linii nr 11, z al. Odrodzenia przez obie pętle przy cm. Dębica.
1 listopada  (czwartek).

W tym dniu (1.XI.2018) wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.

Tradycyjnie, 1 listopada do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:

- A – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla DOLNA (powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);

B - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
pętla DOLNA;

C – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia  - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla DOLNA;

- D – (od 8:30 do ok. 17:00) DWORZEC – Grunwaldzka – Mickiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica, pętla DOLNA;

- H - (od 8:00 do ok. 18:00) ul. Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka - Grottgera – Dębica, pętla DOLNA;

27 - (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia  - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
40 - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA.

Ponadto, 1 listopada (czwartek) od 8:00 do ok. 18:00 (wg rozkładu sobotniego) w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.
Od 8:00 do ok. 18:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.
1 listopada od godz. 8:00 do ok. 18:00 do górnej pętli przy cm.

Dębica dojeżdżać będą dodatkowo autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością. Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie także autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Ze względu na bardzo ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w pobliżu cmentarza Dębica i planowane przekierowanie samochodów osobowych na parkingi przy al. Grunwaldzkiej (przy Hali Widowiskowo – Sportowej i budynku PWSZ), utworzone zostaną dwie dodatkowe linie, zapewniające dojazd z ww. parkingów do pętli przy Dębicy:

Linia K
Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla DOLNA)

Linia 41
Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla GÓRNA)

Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii K i 41 będzie zlokalizowana na parkingu, naprzeciw głównego wejścia do budynku PWSZ. 1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza a także na parkingu przy al. Grunwaldzkiej (PWSZ), będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

2 listopada  (piątek)
Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych w dni robocze. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica. Od godz. 9:00 do ok. 16:30  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:

- na linii  nr  31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
- na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
- na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11).

3 i 4 listopad (sobota i niedziela)
Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:00  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na linii  nr 31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB